یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) برگزار می کند؛

رقابت بین المللی اندیشمندان و پژوهشگران جوان جهان اسلام با عنوان کنز

رقابت بین المللی کنز

بنیاد علم و فناوری حضرت مصطفی (ص) با هدف شناسایی، معرفی و تقدیر از اندیشمندان و دانش پژوهان جوان جهان اسلام، اقدام به برگزاری رقابتی بین المللی با عنوان "کنز" کرده است.

به گزارش مفدا تهران، جایزه مصطفی (ص)، نشان عالی علم و فناوری است که هر دو سال یک بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می شود و رقابت بین المللی کنز (Knowledge Application and Notion for Society) فرصتی را برای ارائه طرح ­های کاربردی دانشجویان، دانش ­پژوهان و استادان زیر ۴۵ سال در ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری اسلامی فراهم کرده است.
این رقابت در ۵ حوزه سلامت، فناوری ­ارتباطات و اطلاعات، آب و محیط­ زیست، انرژی و اقتصاد برگزار می ­شود که مهمترین معیار داوری آن، کاربردی بودن طرح ارائه شده است.
حوزه ­های انتخابی رقابت علمی کنز بر اساس مطالعات صورت گرفته بر روی مشکلات ملت در جهان اسلام است که البته این مشکلات در تمام جوامع هم وجود دارد. بطور کلی، رقابت علمی کنز سعی دارد با انباشت آثار علمی به رفع مشکلات جوامع اسلامی بپردازد.
علاقه مندان به شرکت­ در رقابت بین المللی کنز، باید ایده­ ها، طرح­ های کاربردی، دستاورد علمی و یا پایان نامه خود را در قالب فیلم ­های ۳ تا ۵ دقیقه ای تا ۲۵ خرداد ماه سال جاری به پایگاه رقابت در
Kans.Mustafaprize.org ارسال کنند؛ همچنین علاقمندان می ­توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.mustafaprize.org مراجعه کنند.
توضیح اینکه، جایزه مصطفی (ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان در سال ۱۳۹۱ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران رسیده است.
این جایزه که به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود، به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که از سوی افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.