سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹

طی نشستی

اعضای جدید شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی قم گردهم آمدند

کمیته مفدا

اعضای جدید شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی قم با برگزاری چهارمین دوره انتخابات شوراهای صنفی مشخص شدند و طی نشستی با حضور جمعی از مسؤولان دانشگاه گردهم آمدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نخستین گردهمایی منتخبین چهارمین دوره انتخابات شوراهای صنفی دانشگاه علوم پزشکی قم روز گذشته در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این نشست مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه با برگزاری این انتخابات به دنبال استفاده از مشارکت دانشجویان برای رفع مشکلات هستیم، اظهار کرد: از میان دو هزار دانشجو در حال تحصیل ۷۱ نفر برای چهارمین دوره انتخابات شوراهای صنفی کاندید و در نتیجه ۲۸ عضو اصلی و ۱۰ عضو علی‌البدل با برگزاری انتخابات معرفی شدند.
محمد عزیزی‌فر با اشاره به اینکه در انتخابات شوراهای صنفی نزدیک به ۶۰ درصد دانشجویان مشارکت کردند، اظهار کرد: شوراهای صنفی طی سه سال اخیر فعالیت قابل قبولی داشته و توانسته دستاوردهای مطلوبی را رقم بزنند؛ دانشجویان باید با مباحث صنفی خود، امکانات موجود و اختیارات مسؤولان دانشگاه بیشتر آشنا شوند تا بتوانند نقش خود را به شیوه مطلوب دنبال کنند.
همچنین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی مطرح کرد: بنده نسبت به شوراهای صنفی نگاه متفاوتی داشته‌ام به همین علت قبل از ورود وزارتخانه، برای این شوراها برنامه‌ریزی لازم را انجام دادم.
جواد حکیم الهی یکی از ضعف‌های جامعه را عدم مشارکت اقشار مختلف در امور اجتماعی دانست و گفت: اگر احساس مسؤلیت‌پذیری افراد نسبت به امور فرافردی افزایش یابد می‌تواند موجب رفع بسیاری از مشکلات شود.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت شوراهای صنفی می‌تواند از نظر اجتماعی و فردی موجب رشد دانشجویان شود، تصریح کرد: آسیب‌شناسی یکی از مهم‌ترین موضوع‌هایی است که باید مورد توجه شوراها و مسؤولان دانشگاه قرار گیرد چراکه این آسیب‌شناسی موجب افزایش بهره‌برداری از منابع، رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت می‌شود.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.