چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳

مرحله دانشگاهی مسابقات بخش آوایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت برگزار شد

مرحله دانشگاهي آزمون بخش شفاهي بيست و سومين جشنواره

مسابقات بخش آوایی در مرحله دانشگاهی با حضور شرکت کنندگان این بخش در ۱۰ رشته برگزار شد.

به گزارش مفدا کاشان، احمدرضا لطف آبادی مدیر فرهنگی دانشگاه با بیان این خبر گفت: این مسابقات در 10 رشته شامل: حفظ (یک جز، سه جز،‌ ۵ جز، ۱۰جز، ۱۵جز ، ۲۰ جز، حفظ کل) قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ سوره واقعه در سه بخش اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه با بیان اینکه  مشارکت خوبی نسبت به سال قبل در جشنواره قرآن و عترت را شاهد بودیم تصریح کرد، بالای ۹۰ درصد از ثبت کنندگان در جشنواره قرآن و عترت بیست و سوم در آزمونهای مرحله دانشگاهی بخش کتبی و شفاهی شرکت نمودند.

وی در ادامه افزود: در مجموع ۲۱۳ نفر در بخش آوایی ثبت نام نمودند و در نهایت ۸۵ نفر در بخش خواهران و ۳۶ نفر در بخش براردران در رشته های مختلف آوایی شرکت کردند.

مدیر فرهنگی دانشگاه با بیان اینکه امسال پتانسیل های خوبی در بخش دانشجویی در آزمون بخش شفاهی (آوایی) وجود داشت، این موغقیت را حاصل برگزاری مستمر کلاسهای هفتگی قرآنی در خوابگاههای دانشجویی دانست و اظهار امیدواری کرد با برگزاری کلاسها در فرصت تابستان شاهد موفقیت کاروان قرآنی دانشگاه در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت باشیم.

لطف آبادی با بیان اینکه ۵ داور شامل ۳ داور زن و دو داور مرد این بخش از مسابقات را داوری میکردند اظهار داشت: در خصوص داوری مسابقات بخش آوایی با همکاری جامعة القران شهرستان از داوران برجسته کشوری بهره گرفتیم.

وی تصریح کرد برای اولین بار در برگزاری آزمونها علاوه بر داوری متسابقین با بهره گیری از تجربیات اساتید قرآنی پس از پایان هر تلاوت، تلاوت متسابقین در هر بخش توسط اساتید مشاور مورد تحلیل قرار می گرفت و نکاتی جهت پیشرفت شرکت کنندگان به ایشان ارائه می‌شد.

وی افزود: فایل صوتی و تصویری متسابقین در این دوره از جشنواره ضبط تا پس از اعلام نتایج فایل مسابقه نفرات برتر به دبیرخانه دانشگاهی جشنواره ارسال شود.

گفتنی است: مرحله دانشگاهی مسابقات بخش آوایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت در روز دوشنبه ۸ خردادماه جاری از ساعت ۹ الی ۱۶ در دو بخش خواهران و برادران در سالنهای  دکتر قریب و  طبیب دانشکده پزشکی برگزار شد.

مرحله نهایی بیست و سومین  جشنواره قرآن و عترت مهرماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.