چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

با حضور یحیی کریم آبادی دبیر انجمن عکاسان گلستان:

نخستین دوره ورکشاپ عملی عکاسی با موبایل در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزارشد.

ورکشاپ

نخستین دوره ورکشاپ عکاسی با موبایل با نگاه ویژه به نور و منابع آن با حضور استاد یحیی کریم آبادی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان، در حاشیه این دوره ورکشاپ عکاسی با موبایل که روز دوشنبه مورخ ۷خردادماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸  به همت  مدیریت امور فرهنگی برگزار شد، کریم آبادی در گفتگو با مفداگلستان اظهار داشت:

به نظر شما بهترین دوربین عکاسی چیست؟

دوربینی که بزرگتراست؟ یاهمانی که لنزی غول‌پیکر دارد؟

شاید اصلا بهترین دوربین همانی است که ظاهرش حرفه‌ای و خیره کننده است و قیمتی بیشتر از هر دوربین دیگر دارد!

هر نظری که دارید بسیار محترم است، ولی این گفته را از ما به یاد داشته باشید: "بهترین دوربین عکاسی، بزرگترین و با کیفیت‌ترین نیست، بلکه دوربینی است که بتوانید همیشه همراه داشته باشید و با آن بیشترین عکس را بگیرید! "

وی ادامه داد:  قطعا خاصیت همیشه همراه بودن را گوشی‌های همراه برای عکاسی با خود دارند. با توجه به پیشرفت‌هایی دوربین‌های آن‌ها در سال‌های اخیر داشته‌اند، می‌توانیم آن‌ها را با حفظ سمت، دوربین‌های همراه هم بدانیم. دوربین‌هایی که عکاسی با آن‌ها راه و رسم خودش را دارد.

کریم آبادی افزود: شیوه آموزشی این کارگاه، برگرفته از تجربیات فردی ولی با تکیه بر مباحث تئوری می باشد که در این میان، اولویت را دقیق و درست دیدن قرار داده ام این در حالی است که از دیدگاه عام دانشجویان، عکاسی سخت و نیازمند جایگاه و شرایط خاص می باشد و من در نظر دارم با تغییر این دیدگاه نسبت به عکاسی ذهن ها را معطوف به عکاسی در فضاهای روزمره و در دسترس کنم، بنابراین دانشجویان قبل از در دست گرفتن هر ابزاری برای ثبت لحظه ها، نگاه دقیق تری نسبت به دنیای اطراف داشته باشند و بدانند که این نگاه برگرفته از درک و تفکر و درون آنهاست.

لازم بذکر است  دوره تئوری این کارگاه در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار گردید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.