یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲

روایت ثبت کنندگان روز تاریخی

حکایت مشتاقانی که از امام خمینی (ره) دل نمی‌کندند

امام خميني

یکی از عکاسان حاضر در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: وقتی خبر رحلت امام به گوش رسانه ها رسید، تیم‌های مختلف برای پوشش اعزام شدند، ما با هلیکوپتر رفتیم و پای پیاده آمدیم و با مردم عزادار همقدم شدیم.

به گزارش مفدا کاشان، علیرضا عابدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: وقتی هلیکوپتر در مجاورت محل دفن امام نشست من شروع کردم به شاتر زدن و عکس گرفتن. اولین عکسی که ایشان را خارج کردند، من گرفتم. مو به تن من سیخ شد و خیلی ناراحت شدم. تابوتی که برای ایشان استفاده کرده بودند یک تابوت معمولی بود و البته به نظرم در شان رهبر یک مملکت که این‌ همه مشتاق از سراسر ایران یک تشییع‌ میلیونی برگزار کرده‌اند نبود. تابوت گاهی روی دست می‌آمد و گاهی پایین می‌رفت و دیگر پیدا نمی‌شد.

او همچنین گفت: علاقه‌مندان و مشتاقان امام که نمی‌توانستند از ایشان دل بکنند، به عنوان تبرک بخش‌هایی از کفن ایشان را می‌کندند. با تلاش و زحمت بسیار، تابوت را به جایگاه رساندند و چیزی روی آن انداختند، بعد اعلام کردند تشییع امروز برگزار نمی شود.

این عکاس در ادامه اظهار کرد: بعد هلیکوپتر دوباره می‌خواست پیکر امام را بلند کند، در حالی‌که پره‌های آن هر لحظه امکان داشت به جایگاه ما برخورد کند. مردم نیز به آن آویزان شده بودند. در نهایت پیکر امام را بردند و دوباره بازگرداندند و مراسم با تاخیر چند ساعته برگزار شد.

این عکاس خبری افزود: مراسم ارتحال امام خمینی (ره) حاشیه‌های زیادی داشت. چیزی که من به آن خرده می‌گیرم، برگزار نشدن صحیح این مراسم بود. مراسمی که در شان و منزل امام باشد، تدبیر نشده بود.

او ادامه داد: ما را با هلیکوپتر به بهشت‌زهرا (س) اعزام کردند اما وقتی ما در جای خود که یک کانکس بود قرار گرفتیم، عده ای در کنار مزار کنده شده، لحظه‌شماری می‌کردند. یک‌ ذره از خاک آن مزار کنده شده، باقی نمانده بود. قوطی‌های خالی فیلم‌های ما را می‌بردند و از خاک پر می‌کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.