چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰

در دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

اولین نشست هماهنگی و شناخت دانشگاه‌های نسل سوم برگزار شد

دانشگاه های نسل سوم

اولین نشست هماهنگی و شناخت دانشگاه‌های نسل سوم با هدف بررسی ابعاد دانشگاهای نسل سوم در محل معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

به گزارش مفدا شیراز، اولین نشست هماهنگی، شناخت و آشنایی بیشتر با دانشگاه‌های نسل سوم با حضور دکتر هاشم منتصری، رئیس دفتر توسعه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه، در محل معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

دکتر کوروش عزیزی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر گفت: به موازات پیشرفت در سطوح و ابعاد گوناگون علمی، با توجه به اینکه مبدا و منشاء تولید علم، مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها هستند، از چند سال پیش تصمیم گرفته شد با به روزرسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ارتقاء سطح علمی و پژوهشی این مرکز آموزش پزشکی، توان و اعتبار دانشجویان این دانشگاه را در زمینه‌های مختلف تقویت شود.

 عزیزی با اشاره به این موضوع که تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانشگاه‌های یک کشور، تاثیری مستقیم و به سزا در ارتقاء سطح توانمندی‌های علمی و عملی آن کشور دارد ادامه داد: دانشگاه‌های نسل یک، صرفا در زمینه آموزش فعالیت داشتند و در دانشگاه‌های نسل دوم که بسیاری از دانشگاه‌های کشور ما را نیز شامل می‌شوند، علاوه بر آموزش به مبحث پژوهش نیز می‌پردازند در حالیکه در سومین نسل از مراکز آموزش عالی، شاهد بالاتر رفتن سطح عملکرد این مراکز هستیم.

وی اظهار داشت: در دانشگاه‌های نسل سوم، علاوه بر آموزش و پژوهش هدفمند، سیاست‌ها به  گونه‌ای طراحی می‌شوند که در خروجی این دانشگاه‌ها  شاهد تولید کار آفرینی، تولید سرمایه، ارتقاء امید و نشاط باشیم.

عزیزی ضمن متفاوت خواندن اشتغال زایی و مفهوم کار آفرینی، ادامه داد: یکی از ابعاد بسیار مهم این ارتقاء به نسل سوم، رویکرد فرهنگی و تغییر نگرش کلیه مدیران ارشد، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه به مفاهیم آموزش، پژوهش و کار آفرینی و تولید سرمایه است که در این میان، نقش اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه و تغییرات در شرح وظیفه آنان بسیار برجسته و تعیین کننده خواهد بود.

استاد تمام گروه حشره شناسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز  گفت: در این برنامه، هر یک از کارکنان دانشگاه به منزله یک فرد کار آفرین در سطح دانشگاه فعالیت خواهد کرد و مجموعه فعالیت‌های او باید در راستای کار آفرینی و تولید سرمایه و انگیزه ایجاد کار آفرینی باشد.

او ادامه داد: با توجه به اینکه کتابچه شاخص‌ها و تعاریف و مفاهیم این دانشگاه نسل سوم در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تدوین و استخراج شده است و از آنجا که نقش هر یک از مدیران معاونت فرهنگی نیز در این کتابچه دیده شده، بزودی شاهد برگزاری کارگاه‌های آموزشی مستمر در این زمینه در سطح معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه خواهیم بود.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه برای نیل به اهداف تعیین شده می‌بایست کلیه قوانین و مقرراتی که ممکن است با این سیاست همخوانی نداشته باشند  اصلاح شوند تا در خدمت اهداف این ارتقاء سطح و نسل قرار گیرند اظهار داشت: بر اساس تایید و موافقت هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کمیته سیاست گذاری دانشگاه نسل سوم موظف است تا پایان سال ۱۴۰۴ به شاخص ها و اهداف تعیین و تایید شده رسیده باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.