سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹

خوابگاه ۴۰۰ نفره در دانشگاه علوم پزشکی لرستان با ۳۰ درصد رشد فیزیکی در حال احداث است

ساخت خوابگاه در لرستان

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به احداث خوابگاه ۴۰۰ نفره این دانشگاه گفت: ساخت این خوابگاه دانشجویی با ۳۰ درصد رشد فیزیکی در حال انجام است. با ساخت این خوابگاه، شمار خوابگاه های ملکی دانشگاه دو رقمی می شود.


 

محمد شریف مالمیر در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اشاره به اینکه این خوابگاه دانشجویی جزو ۲۱ خوابگاه استاندارد دانشجویی است که از سوی وزارت بهداشت تصویب و به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، اظهار کرد: قطعا با ساخت این خوابگاه دانشجویی، نیاز خیلی از دانشجویان ما به لحاظ اسکان مرتفع خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه ۹ خوابگاه دانشجویی ملکی کار اسکان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان را عهده‌دار هستند، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان دارای ۹ خوابگاه دانشجویی است که همگی ملکی هستند که از این ۹ خوابگاه، ۶ خوابگاه درخرم آباد قرار دارد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به وجود ۷ خوابگاه ملکی دخترانه و ۲ خوابگاه ملکی پسرانه گفت: تعداد سه هزار و ۳۶۵نفر دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی لرستان مشغول به تحصیل هستند که بخشی از این افراد، در خوابگاه‌ها مستقر هستند.

مالمیر درخصوص خوابگاه در حال ساخت این دانشگاه گفت: نوع سازه این خوابگاه دانشجویی استاندارد، بتنی است که احداث آن از یک سال قبل شروع شده است. این خوابگاه دانشجویی استاندارد در سه طبقه در حال احداث است که هم اکنون دارای رشد ۳۰ درصدی است.

وی اظهار کرد:این خوابگاه دانشجویی قرار است در سه فاز عمرانی احداث شود که در فاز نخست برای تکمیل سازه این خوابگاه مبلغ دو ملیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که بخشی از این اعتبارات تامین و بخشی نیز در حال جذب اعتبار است که امید است با کسب اعتبارات لازم، هر چه سریع‌تر نسبت به اجرای عملیات عمرانی اقدام شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص مشخصات فیزیکی این خوابگاه دانشجویی گفت: این خوابگاه به صورت سوئینی در حال تکمیل و ساخت است و دارای مساحت ۸ هزار متر مربعی است. این خوابگاه دارای سه طبقه است و دارای ظرفیت ۴۰۰ نفری است.

مالمیر همچنین به صنعتی سازی سلف و طبخ غذا برای دانشجویان دانشگاه اشاره کرد و گفت: اکنون مدت دو سال است که طبخ غذا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان به صورت مکانیزه و صنعتی انجام می‌شود و خوشبختانه همه امکانات طبخ غذا به صورت صنعتی در دانشگاه فراهم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.