چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶

دومین روز نشست شورای هماهنگی شعب دانشگاهی مفدا برگزار شد

بررسی شیوه‌نامه رتبه‌بندی مفداهای دانشگاهی محور اصلی روز دوم نشست

نشست روز دوم

دومین روز از نشست شورای هماهنگی شعب دانشگاهی مفدا، روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه با حضور اعضای این شورا و جمعی از دبیران مفدا دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با رویکرد ومحور اصلی بررسی شیوه نامه رتبه بندی مفداهای دانشگاهی آغاز شد.

به گزارش مفدا، در این نشست که امروز به کار خود پایان می‌دهد در خصوص نحوه رتبه بندی مفداهای دانشگاهی بررسی سطح کیفی و کمی اخبار مفداهای دانشگاهی و همچنین راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت کمی و کیفی اخبار منتشر شده در پایگاه‌های خبری مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بحث وتبادل نظر انجام خواهد شد.

اجرای شیوه نامه و رتبه‌بندی مفداهای دانشگاهی، بررسی تدوین نظام نامه آموزشی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای توانمندسازی فعالان رسانه‌ای مفدا بحث و تبادل نظر خواهد شد.

در روز نخست این نشست، راهکارهای لازم برای ارتقای سطح کیفی شیوه نامه اجرایی فعالیت کمیسیون‌های تخصص مفدا ارائه شد و دبیران ۴ کمیسیون تخصصی مفدا، در خصوص فعالیت‌های این کمیسیون و ارتقای سطح کمی وکیفی اخبار در مفداهای دانشگاهی به ارائه توضیحات پرداختند.

طرح رتبه بندی شعب مفداهای دانشگاهی با هدف افزایش سطح کیفی محصولات رسانه‌ای مفدا و آشنایی مدیران شعب دانشگاهی مفدا با نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های رسانه‌ای خود، در سال ۱۳۹۶ کلید خورد.

در اولین گام اجرایی طرح رتبه‌بندی، پیش نویس این طرح توسط روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تدوین شد و این پیش‌نویس در هفت جلسه دو روزه در شورای هماهنگی مفدا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از ویرایش‌های متعدد با نظر مدیران شعب دانشگاهی نهایی شده و مبنای سنجش و رتبه‌بندی فعالیت‌های شعب دانشگاهی مفدا قرار گرفت و مقرر شد این "شیوه‌نامه رتبه‌بندی" هر ساله توسط همین شورا بررسی و ایرادات احتمالی رفع شود.

از جمله سنجه‌های مطرح شده در این "شیوه‌نامه رتبه بندی" می‌توان به رعایت اصول روزنامه‌نگاری و قواعد و مهارت‌های رسانه‌ای، کیفیت مطالب تولیدی منتشر شده و فعال بودن پایگاه خبری مفدا در شبکه‌های اجتماعی و ... اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.