چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶

محفل نورانی انس با قرآن در نمازخانه مجتمع گلدشت برگزار شد

محفل انس/لرستان

تلاوت کلام الله مجید با حضور قاری استانی مهدی پاپی و بیان لطایف قرآنی حاج آقا گراوند با حضور کارکنان، هفته اول ماه مبارک رمضان برگزار شد.

به گزارش مفدا لرستان، محفل نورانی انس با قرآن در نمازخانه مجتمع گلدشت برگزار شد.

این مراسم معنوی و نورانی که با هدف انس با قرآن و آشنایی هرچه بیشتر کارمندان با کلام الهی و ترویج فرهنگ قرآنی برگزار شد، مهدی پاپی قاری استانی به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید را تلاوت کردند.

حجت‌الاسلام گراوند معاون فرهنگی نهاد رهبری دانشگاه نیز به بیان لطایف قرآنی پرداخت.

مرکز قرآن و عترت معاونت فرهنگی دانشگاه در راستای ترویج کلام الهی اقدام به برگزاری بیش از ۲۰ جلسه مخفل انس با قرآن نموده است.

در ماه مبارک رمضان راه انس با هر چیزی، ارتباط زیاد با آن است و این مطلب از نظر روان شناختی، مسلم و غیر قابل انکار است، اگر انسان قرآن کریم را بشناسد و آن را سخن خداوند بداند که در هر لحظه و ساعت با او به گفت وگو می نشیند و بدون واسطه، با او سخن می گوید، اگر خداوند را به بزرگی و عظمت و لطف و رحمت و حکمت شناخته باشد و بداند که خداوند بزرگ با آن صفات جلال و جمالش در قرآن و کلامش تجلی و ظهور یافته است، آن گاه کلمه کلمه قرآن را نور و پاکی و حکمت و پند و هدایت می داند و هیچ لذتی در عالم نزد او، بالاتر از انس با قرآن که کلام محبوب و سخن خالق است، نمی باشد.

برای انس با قرآن، باید به امور زیر توجه کامل داشت:

۱. حداقل روزی ده آیه از قرآن کریم و یا یک صفحه از آن تلاوت گردد؛ بدین معنا که تلاوت قرآن در هیچ روزی ترک نشود.

۲. تدبر در قرآن و آیات نورانی اش فراموش نشود.

۳. آداب ظاهری قرآن، مثل با وضو بودن و رو به قبله بودن و حضور قلب داشتن در وقت تلاوت و سایر آداب، رعایت شوند.

۴. مواظب گناهان بودن و تصمیم بر ترک آنها و دوری از آنها.

۵. در بین گناهان باید بیشتر متوجه گناهان زبان بود؛ چون قرآن از طریق زبان و دهان خوانده و تلاوت می شود؛ پس باید «دهان های خود را که راه های قرآن است، پاکیزه نمایید».

۶. آشنایی با ادبیات عرب و صرف و نحو، به ویژه معانی لغات قرآن و ترجمه آن که این امر در انس با قرآن و استفاده بهتر از آن، نقش به سزایی دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.