جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸

رامبد جوان:

خوشحال نبودن به سلامت جامعه آسیب می زند

خندوانه

رامبد جوان بازیگر، مجری وکارگردان در گفت وگو باستاد خبری جشنواره فیلم سلامت گفت: ما عادت داریم دنیا را سخت بگیریم.

به گزارش مفدا، رامبد جوان  اظهار کرد: ما عادت داریم دنیا را سخت بگیریم. فکر می کنیم که اگر راحت با همه چیز برخورد کنیم می گویند فلانی را ببین چقدر بی خیال است و سریع به ما انگ بی خیالی می زنند. ما هم تلاش می کنیم تا از این برچسب ها دور بمانیم.

وی که در سالهای اخیر مجموعه خندوانه را کارگردانی می کند و اجرای شاداب و سرحالش باعث شده تا اهمیت موضوع خنده را به جامعه اش یادآوری کند، ادامه داد: بهتر است این فکر باطل و مسخره را از خودمان دور کنیم و ادای آدمی را در نیاوریم که هیچ چیزی خوشحالش نمی کند. اگر ما ذهن مان را رها کنیم واجازه بدهیم که خنده در زندگی ما به یک قانون بدل شود آن وقت خیلی راحت به همه چیز می خندیم و بعد می بینیم که چطور زندگی هم به ما لبخند می زند. باور کنید این یک قانون است که وقتی می خندید زندگی هم به شما خواهد خنددید.

کارگردان فیلم هایی همچون اسپاگتی در هشت دقیقه و نگار با اشاره به این که خوشحال نبودن به سلامت جامعه آسیب می رساند، درباره طراحی برنامه جذاب خندوانه گفت: روزی که ایده خندوانه به ذهنم رسید مطمئن بودم باید کاری کنم تا مخاطبم حالش خوب باشد و به همین خاطر مرتب در برنامه این موضوعع را یادآوری می کنم. آیتم های مختلفی طراحی و میهمان هایی را دعوت کردیم که یا راهکار می دهند یا با هنرشان این موضوع را به مخاطب یادآوری می کنند. وقتی شما حال تان خوب باشد و این خوبی را هم به دیگران انتقال می دهید. در واقع حال خوب یا بد مسری است و این روزها برای جامعه ما کیمیاست. بسیاری بر اثر فشار زندگی و استرس های جامعه شهری خنده را فراموش می کنند. توجه به این موضوع من را به فکر ساخت خندوانه انداخت.

جوان گفت:همیشه با خودم می گفتم ما مردم خوشحالی نداریم و اصلا خندیدن را به ما یاد نداده اند و به همین خاطر باید یک آموزشی در این رابطه ایجاد کنیم. ایده اصلی خندوانه ترویج فرهنگ خنده بود.

این برنامه ساز تلویزیون درپایان یادآور شد: من در زندگی ام به هیچ چیز به اندازه کاری که درخندوانه انجام می دهیم اعتقاد ندارم.

موسسه آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت برای همه اجتماعی شدن سلامت، سومین جشنواره فیلم سلامت را از تاریخ یک تا پنجم شهریور ۹۷ برگزار می کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.