یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴

پروژه خوابگاهی ۲۵۰۰ نفره دانشگاه علوم پزشکی تبریز مهرماه افتتاح می‌شود

خوابگاه تبریز

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از پیشرفت ۷۰ درصدی احداث خوابگاه ۲۵۰۰ نفره این دانشگاه خبر داد وگفت: تلاش داریم مهرماه امسال با افتتاح این خوابگاه، مشکل اسکان دانشجویان دختر را مرتفع کنیم.

دکتر محمد آقا زاده در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: عملیات اسکلت ساختمان از مدتها قبل به اتمام رسیده است و کار کچ کاری اتاق‌ها رو به پایان است. ضمن اینکه‌ کار تاسیسات ساختمانی این پروژه آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: واحد نمونه خوابگاهی این طرح بزرگ عمرانی تکمیل شده است که قرار است مسئولان دانشگاه و همچنین اعضای شورای صنفی نسبت به این واحد نمونه نظر بدهند تا بر اساس نظر آنها، نسبت به تکمیل پروژه اقدام کنیم.

آقا زاده با بیان اینکه از هفته آینده، عملیات نماکاری خوابگاه در دستور کار قرار می‌گیرد، اظهار کرد: این طرح عمرانی در قالب ۹ بلوک با ظرفیت ۳۲۰ واحد یا سوئیت در حال تکمیل و ساخت است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه این خوابگاه برای ظرفیت ۲۵۰۰ نفر از دانشجویان دختر در حال تکمیل است، گفت: قطعا با بهره‌برداری از این طرح عمرانی، مشکل اسکان ما در بخش خواهران مرتفع می‌شود و همه دانشجویان ساکن ما در این خوابگاه‌ها، متمرکز در یک نقطه خواهند شد.

آقا زاده با بیان این که این طرح خوابگاهی، جزو ۲۱ خوابگاه استانداردی است که از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: این ۹ بلوک خوابگاهی در محل دانشگاه علوم پزشکی تبریز واقع شده است و دارای دسترسی خوبی به بیمارستان‌های امام رضا(ع)، شهید مدنی است.

وی با بیان اینکه ده میلیارد تومان بابت زمین این طرح عمرانی پرداخت شده است، گفت: وزارت بهداشت تاکنون مبلغ دو ونیم میلیارد تومان بابت ساخت این خوابگاه به دانشگاه کمک کرده است. ضمن اینکه ۱۰ میلیارد تومان نیز از سوی رئیس دانشگاه برای تکمیل این طرح در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه برای تکمیل این طرح بزرگ نیز ده میلیارد تومان وام نیز از یکی از بانک‌ها دریافت شده است..

آقا زاده با اشاره به اینکه برای تجهیز این ۹ بلوک خوابگاهی ۱۵ میلیارد تومان بودجه برآورده شده است، گفت: وزارت بهداشت برای تجهیز این واحدهای خوابگاهی حدود ۷۰۰ میلیون تومان کمک خواهد کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: این واحدهای خوابگاهی مجز به کتابخانه، سالن آمفی تئاتر، سالن‌های ورزشی، سالن مطالعه و کلیه خدمات رفاهی برای ۲۵۰۰ دانشجو است.

وی گفت: این بلوک‌های خوابگاهی که در دست ساخت است هر کدام در ۵ طبقه در حال تکمیل است و هر بلوک دارای ۴ آسانسور است.

گفتنی است در دولت یازدهم تعداد پروژه‌های خوابگاهی نیمه تمام ۲۱ خوابگاه است که به غیر از دو خوابگاه که در موقعیت خوابگاهی مناسب نبوده بقیه آنها به مساحت ۱۵ هزار و ۱۷۰ مترمربع به سرانجام رسیده است. ۱۰۷ هزار و ۷۸۲ مترمربع خوابگاهی به مساحت خوابگاه‌های موجود در دولت یازدهم اضافه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.