یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲

با لطف خداوند و توکل به او مسیر زندگی انسان تغییر می کند

سیمرغ گناباد

مصاحبه مفدا گناباد، با خانم ملیحه پیشوایی، نفر سوم رشته تحقیق و پژوهش نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

 ضمن معرفی خودتان و مدرک تحصیلی و سمتتان در دانشگاه درباره رشته ای که در جشنواره سیمرغ شرکت کردید توضیح دهید.
ملیحه پیشوایی هستم متولد و ساکن گناباد و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جامعه شناسی، از دوران تحصیل در مقطع ارشد در تهران شروع به فعالیت در حوزه پژوهش کردم از سال ۸۶ تا ۸۹ در پژوهشکده فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران مشغول به فعالیت شدم و از سال ۱۳۹۰ تاکنون به عنوان کارشناس پژوهش و مدیر داخلی مجله پژوهش و سلامت مشغول به فعالیت هستم و امسال در جشنواره بین المللی سیمرغ وزارت بهداشت در بخش هنرهای نمایشی(بخش پژوهش هنر و سلامت) شرکت کردم.

آیا در جشنواره حضور داشتید؟کیفیت جشنواره از نظر شما چگونه بود؟
بله در جشنواره حضور داشتم،از نظر من نسبت به بقیه جشنواره ها که شرکت کردم در حد متوسط بود.

آیا شرکت در جشنواره سیمرغ برای کارکنان مزایایی دارد؟ آیا از آن مطلعید؟
بله مزایایی دارد و فکر می کنم در بخش ارزشیابی برای همکاران امتیاز لحاظ می گردد.

در مورد مقاله خود مختصر توضیح دهید.
مطالعه من با موضوع هنر درمانی بر روی بیماران مبتلا به ایدز صورت گرفت؛ با توجه به اینکه هنر درمانی روشی خلاق برای رشد و ارتقای سلامت جسمی، روانی و هیجانی اشخاص می باشد،روند ساختن،ترسیم فرآیند پیچیده ای است که در طی آن بیمار اجزای گوناگونی از تجربیاتش را برای پدید آوردن کیفیت یک اثر معنی دار مورد استفاده قرار می دهد. در این فرآیند فرد بیمار در قالب یک اثر هنری چیزی بیش از محصول و در واقع اثر بخشی از خود را به ما باز می نماید که چگونه فکر می کند،چه احساسی داردو چگونه می بیند.

آیا مقاله شما می تواند به صورت کاربردی و عملی نیز انجام شود؟
هنر درمانی می تواند راهکار مناسبی جهت افزایش عزت نفس، خود اثرمندی و روند بهبود درمان در مراکز حمایتی مورد استفاده قرار می گیرد.

مسیر فرآیند مقاله نویسی شما به چه صورت بود؟
با لطف خداوند و توکل به او مسیر زندگی انسان تغییر می کند در درجه اول لطف خداوند و سپس پشتکار و علاقه زیاد به تحقیق و پژوهش بود که مسیر را برای من آسان تر کرد.

میزان حمایت دانشگاه برای شرکت شما در جشنواره سیمرغ به چه اندازه به چه صورت بود؟
دکتر جواد باذلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد همواره از حامیان شرکت کنندگان در جشنواره بودند همچنین ریاست محترم مرکز تحقیقات آقای دکتر ایمانعلی که از زحماتشان تشکر می کنم و دکتر مینوئیان معاون محترم فرهنگی-دانشجویی که بسیار پیگیر بودند و همچنین از زحمات بی دریغ و پیگیری های مستمر همکار محترم جناب آقای توکلی کارشناس امور فرهنگی تشکر می کنم.

و در آخر به عنوان برگزیده جشنواره آیا برای سال آینده برنامه ریزی خاصی دارید؟
هم اکنون که با زحمات مسئولین وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گناباد بستر لازم برای شرکت در محافل فرهنگی، علمی و هنری فراهم شده است باید از آن استفاده کنیم و به فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی بیشتر بپردازیم. 

 

مصاحبه: آتنا رفیعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.