چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵

به گزارش مفدا-جهرم :

نشست اعضای شورای صنفی دانشجویی با معاون فرهنگی دانشجویی و مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

دانشگاه علوم پزشکی جهرم

نشست شورای صنفی

جلسه نشست صمیمانه شوراهای صنفی دانشجویی با حضور دکتر محسن حجت ، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم و دکتر مهدی عبدالهی فرد ،مدیر دانشجویی ،در سالن شهید ایرانمنش پردیس دانشگاه برگزار شد .

به گزارش مفدا- جهرم " در این نشست دکتر محسن حجت در خصوص اهمیت وظایف شوراهای صنفی دانشجویی سخن گفت و بر اهمیت و لزوم تشکیل شوراهای صنفی دانشجویی تأکید نمود و شوراهای صنفی دانشجویی  را به عنوان توان مشورتی مسئولان دانشگاه بسیار قابل توجه دانست .

وی با اظهار این مطلب که بر اساس آیین نامه ، این شوراها به منظور ایجاد بستر مناسب برای تقویت زمینه های مشارکت، همفکری، تصمیم سازی، برنامه ریزی و همکاری دانشجویان در امور صنفی آنان تشکیل شده است افزود : حفظ و پیگیری حقوق و حریم دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می بایست با برنامه ریزی کامل و اصولی پیش برده شود .

دکتر مهدی عبدالهی فرد مدیر دانشجویی دانشگاه در ادامه با عنوان این مطلب که  شوراهای صنفی دانشجویی زیر نظر معاونت دانشجویی دانشگاه به فعالیت می پردازند  بر تعامل و همکاری شوراهای صنفی  ، خصوصاً شوراهای مرکزی تأکید نمود و اظهار داشت : دانشگاه می تواند با استفاده از این ظرفیت و قابلیت های آن  در پیشبرد اهداف بلند خود قدمهای بزرگی بردارد .   

در ادامه جلسه تعدادی از دانشجویان عضو شورا به نمایندگی از واحد های مربوطه به ذکر مشکلات خود در راستای بهبود وضعیت امور صنفی و رفاهی و کمک به ایجاد شرایط و فضای مناسب ‌تر برای تحصیل ، ‌فعالیت و سکونت دانشجویان پرداختند و راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه نمودند .

درادامه جلسه  مذکور پاسخ بیشتر سئوالات و مشکلات توسط معاون فرهنگی دانشجویی و مدیر دانشجویی دانشگاه پاسخ داده شد  .

در پایان دکتر محسن حجت با بیان اینکه شوراهای صنفی ‌نماینده دانشجویان در امور صنفی و رفاهی هستند ، خواستار ایجاد همدلی میان دانشجویان و مسؤولان دانشگاه در جهت آشنایی بیشتر آنها با مشکلات و تقویت فضای مشارکتی و آگاه سازی دانشجویان نسبت به مسائل صنفی در تبیین حقوق و مسؤولیت‌های خود شد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.