شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸

به همت معاونت آموزشی با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی ؛

کارگاه بازآموزی طب سنتی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد

بازآموزی

کارگاه بازآموزی با موضوع«سیری در طب سنتی ایران از گذشته تا افق های آینده » در سالن کنفرانس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان، کارگاه یکروزه طب سنتی «سیری در طب سنتی ایران از گذشته تا افق‌های آینده» با سخنرانی دکتر محسن ناصری رئیس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب سنتی دانشگاه شاهد و عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران و دکتر فرزانه غفاری عضو هیئت علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور اعضای هیئت علمی دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی گلستان  روز پنجشنبه هفتم تیرماه سال  برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه دکتر ناصری در ارتباط با طب مکمل و مکتب پزشکی ایران و طبقه بندی علم طب از دیدگاه طب سنتی ایران سخن گفت.

وی با اشاره بر نقش طب سنتی ایران در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها، از گذشته تا کنون، به اهمیت شناخت و کاربردهای این زمینه پرداخت.

در ادامه، فرزانه غفاری نیز در خصوص بخشی از تاریخ مکتب پزشکی ایران توضیح داد و اهمیت شناخت جایگاه آن را در کنار بسیاری از علوم یادآور شد.

در بخش پایانی این کارگاه، شرکت کنندگان به طرح سوالات خود از اساتید این حوزه پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.