سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹

گفتگوی ویژه مفدا گلستان با دانشجویان خوابگاهی در زمان امتحانات

گفتگو

مفدا گلستان با تعدادی از دانشجویان دختر ساکن خوابگاه های ۵آذر و کوثر در رابطه با نحوه آمادگی و برنامه ریزی برای امتحانات پایان ترم و شرایط مناسب برای درس خواندن در خوابگاه ها انجام شد که نکات تآمل برانگیزی را در پی داشت.

به گزارش مفدا گلستان، در گفتگویی که با تعدادی از دانشجویان رشته های علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، پرستاری، هوشبری و مهندسی بهداشت از ترم های مختلف در خوابگاه های دختران ۵آذر و کوثر انجام شد، اکثر دانشجویان به برنامه ریزی که در طول فرجه امتحانات انجام دادند از مدیریت زمان خود برای کسب نتیجه ایده ال گفتند. مدیریت زمان در دوران فرجه امتحانات را عامل موثری برای دستیابی به نتیجه مطلوب در امتحانات دانستند

اکثر دانشجویان خلاصه نویسی را بهترین شیوه برای افزایش بازدهی مطالعه مطرح کرده و دوره کردن سریع مطالب قبل از امتحان را روش مناسبی برای موفقیت خود دانستند.

برخی دیگر از دانشجویان پیش خوانی هر درس را  پیش از تدریس استاد، شیوه دیگری برای موفقیت می دانند که به یادگیری سریع مطالب در خلال امتحانات کمک می کند.

بعضی دیگر از دانشجویان نیز شب امتحان را تنها زمان برای درس خواندن عنوان کردند ولی بر نامناسب بودن این شیوه درس خواندن نیز واقف بودند.

دانشجویان بهترین برنامه در خلال امتحانات را برنامه ای می دانند که علاوه بر زمان کافی برای درس خواندن شامل زمانی برای تفریح و حفظ روحیه آنان بوده و هم چنین استفاده از  برنامه غذایی مناسب شامل فیبرها، میوه ها، سبزیجات و انواع مواد مغذی را سبب حفظ توان جسمی و روحی در دوران امتحانات دانستند.

دانشجویان از  نیاز خود به شرایط مناسب در خوابگاه ها گفتند و افزایش مساحت سالن های مطالعه، افزایش نوردهی سالن ها و هم چنین مجهز کردن سالن ها به میز و صندلی های راحت و نرم و دارای قابلیت تنظیم پشتی صندلی و وجود سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب در سالن های مطالعه را از جمله مواردی دانستند که می تواند کمک شایانی برای انها باشد.

دانشجویان اعتقاد داشتند شرایط رفاهی مناسب همراه با فرهنگ صحیح تعامل افراد در خوابگاه می تواند شرایط روانی مناسب برای درس خواندن در این محیط را ایجاد کند.

آنان به این نکته اشاره کردند که ارزیابی دانشجویان نباید صرفاً بر اساس نمره امتحانات پایان ترم باشد، شاید دانشجو در زمان فرجه به دلایل مختلفی ازجمله بیماری و ... نتواند درس بخواند و نمره مورد نظر را کسب نماید و استاد بهتر است موارد مختلف مانند حضور در کلاس، فعالیت های کلاسی، ارائه کنفرانس و تحقیق و نمره امتحانات کلاسی را نیز در نظر بگیرد.

دانشجویان در پایان گفتند: بخاطر سخت کوشی که در طول ترم تحصیلی خود دارند، اغلب تابستان را فصلی مناسب برای استراحت و فعالیت های ارام بخش می دانند و در این فصل به یادگیری مهارت های مختلف خواهند پرداخت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.