سه‌شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷

پویایی مستمر دانشجویان در انجمن های علمی دانشجویی

image.png

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه بر استمرار پویایی دانشجویان در انجمن های علمی دانشجویی تاکید کرد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، دکتر"فریمان ابراهیم زاده" اظهار کرد: انجمن های علمی دانشجویی امکان فعالیت‌های علمی داوطلبانه در قالب کارِ گروهی را فراهم می آورد؛ دانشجویان با اهداف علمی و تخصصی گرد هم می‌آیند و با فعالیت در انجمن‌های علمی ضمن ترویج و تعمیق فضاهای علمی در دانشگاه‌ها، زمینه رشد خود را نیز فراهم می‌آورند.

به گفته وی هم اکنون دانشگاه دارای 12 انجمن علمی فعال است و تمامی انجمن های علمی بنا به رشته تحصیلی خود اقدام به ارائه خدمت دارند و این انجمن ها ضمن آن که باعث تعمیق و ترویج علم در فضای دانشگاه می گردد، فرصتی برای پیاده‌سازی آموخته‌ها و مشاهده نتایج آن در عمل نیز فراهم می آورد.

به گفته وی افرادی که در انجمن های علمی فعالیت دارند به مراتب نسبت به هم‌کلاسی‌های خود توانمندتر و باتجربه‌تر هستند و دارای مهارت های کارِ گروهی ، تبدیل ایده به عمل،مهارت های ارتباطی، مدیریت و اجرا،برنامه ریزی و تامین هزینه‌های مالی، مهارت هم‌اندیشی، آزاداندیشی و تفکر انتقادی هستند.

وی افزود:انجمن های علمی با هدف افزایش روحیه مشارکت دانشجویان در امور مختلف در حال حاضر و آینده،تقویت روحیه خوش بینی،افزایش عزت نفس و امید به آینده در دانشجویان در قالب دستور العمل مصوب وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی فعالیت دارند.

دکتر"ابراهیم زاده" تصریح کرد : انجمن های علمی  از سال گذشته راه اندازی شده اند و در تمام دانشکده ها و اکثر رشته های دایر هستند و عموما برنامه آن ها توجه به امور علمی با رویکرد ارتباط با جامعه است.

به گفته وی برخی انجمن های فعال دانشجویی با سازمان بازیافت،مجمع خیرین سلامت و موارد مشابه ارتباط و رایزنی دارند و برنامه هایی که جنبه علمی و مشارکتی دارند را به طور مشترک اجرایی می کنند.

وی تاکید کرد: قطعا شکل گیری و فعالیت انجمن های علمی سبب پویایی و تحرک ویژه در بین دانشجویان می شود ، این پویایی سبب ایجاد روحیه شادابی و افزایش سطح انگیزه مندی دانشجویان خواهد شد.

دکتر"ابراهیم زاده" خاطرنشان کرد: سال گذشته دانشجویان انجمن علمی دانشکده بهداشت با برپایی چادری در میدان مرکزی شهر بجنورد در راستای توسعه و حمایت از فعالیت های  زیست محیطی، به توزیع کیسه های زباله بازیافتی اقدام نمودند که این رویکرد در دنیا مطرح است و جهت نهادینه سازی فرهنگ  استفاده از کیسه زباله قابل بازیافت به عنوان نقطه آغازین یک فرهنگ مورد توجه قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.