چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ;

باید جشنواره‌های قرآنی را به سمت یک جشنواره معرفتی هدایت کنیم

کریمی مشهد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی خصوصاً جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت باید به سمت یک جشنواره معرفتی پیش رفته و با ایجاد چلش در ذهن دانشجویان، آنها را به سمت مطالعه و اندیشه‌ورزی سوق دهیم.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر مهدی ابراهیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در جمع معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و در یازدهمین اجلاس این معاونان سخن می‌گفت: ضمن خیر مقدم به معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به جهت تشریف فرمایی به شهر مشهد ابراز خرسندی کرد که معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی امکاناتی را فراهم نموده است که معاونان به همراه خانواده‌هایشان از فضای معنوی شهر مشهد در این سفر کاری بهره مند شوند.

وی که در نشست تخصصی قرآن و عترت معاونان به ایراد سخن می‌پرداخت گفت: امروز اگر بخواهیم نگاهی کارشناسانه به بحث قرآن در دانشگاه‌ها داشته باشیم باید دید خود را از مسائل ظاهری فراتر ببریم چرا که شاخص‌های ظاهری در دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فعالیت‌های قرآنی ما امروز چه در دانشگاه و چه در دیگر مراکزی که متولی بحث قرآنی هستند بسیار کلیشه‌ای و در یک چهارچوب کاملا سنتی مسایل رایج در حال برگزاری است و اگر تغییری هم دارد آن تغیر بسیار جزیی است و این به زعم بنده پاسخگوی نیاز نسل امروز نیست.

ابراهیمی با اشاره به بحث دکتر فراهانی اذعان نمود امروز مباحث قرآنی برای این نسل باید با یک ادبیات نوگرایانه مطرح شود که بتواند پاسخگوی نیاز نسل جوان و به خصوص دانشجوی ما را داشته باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه به ارتباط تنگاتنگ گروه معارف دانشگاه‌ها با معاونت‌های فرهنگی دانشجویی تاکید کرد و گفت: باید جشنواره‌های قرآنی را به سمت یک جشنواره معرفتی ببریم و حتی خود ایجاد سوال در ذهن دانشجو کنیم که اصلا آیا قرآن به درد ما می‌خورد یا خیر؟  خودمان چالش ایجاد کنیم و دانشجو را ترغیب کنیم به برگزاری نشست‌های کوچک معرفتی، همان کاری که ما در جوانی و قبل از پیروزی انقلاب می کردیم ، و این خود بشود پارامتر و امتیازی برای دانشجو.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان سخنانش از دکتر فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در خواست برگزاری نشست‌های کارشناسانه با حضور صاحب نظران بحثهای قرآنی را نمود و گفت باید دور هم جمع شویم و ببینیم چگونه می‌توانیم سطح معرفتی قرآنی دانشجویان را ارتقاء دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.