پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد؛

شرکت ۳۵۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی قم در طرح قرآنی «نسیم بهشتی»

کاکایی

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم از شرکت ۳۵۰ نفر دانشجویان این دانشگاه در طرح حفظ قرآن کریم با عنوان «نسیم بهشتی» خبر داد و گفت: تعداد افراد شرکت‌کننده این طرح در سال تحصیلی گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، علی کاکایی طی گفت‌و گویی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای حوزه مدیریت فرهنگی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم توجه به فعالیت دانشجویان در حوزه قرآن و عترت است، اظهار کرد: طرح حفظ قرآن کریم با عنوان طرح قرآنی نسیم بهشتی با هدف انس و الفت بیشتر دانشجویان با قرآن کریم از سال ۹۴ در این دانشگاه اجرایی شده و تا به امروز ادامه دارد.
وی با بیان اینکه حفظ قرآن کریم در قالب طرح نسیم بهشتی به صورت شرکت در کلاس‌های حضوری، حفظ تلفنی و خود حافظ دنبال می‌شود، اضافه کرد: در راستای افزایش مشارکت دانشجویان در این طرح مشوق هایی از جمله هدایای نقدی، تخفیف‌های اردویی، تخفیف برای هزینه‌های مختلف دانشجویی و اهدا کتب کمک آموزشی درنظر گرفته شده است.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: تاکنون طرح نسیم بهشتی سه دوره در این دانشگاه برگزار و از حافظان قرآن کریم در این سه دوره تجلیل شده است افزود؛ تعداد افراد شرکت‌کننده در این طرح در سال تحصیلی گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است و اکنون نیز ۳۵۰ نفر از دانشجویان در این طرح درحال حفظ قرآن کریم از اجزای قرآن تا سور منتخب و حفظ موضوعی هستند.
وی از رشد پنج برابری کلاس‌های حضوری حفظ قرآن کریم یاد کرد و گفت: ۱۰ کلاس حضوری با حضور اساتید مجرب در زمینه حفظ قرآن کریم درحال برگزاری است که برخی از این کلاس‌ها در خوابگاه‌های دانشجویی برگزار می‌شود.
کاکایی با بیان اینکه ۱۷ درصد از جمعیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در حال حاضر مشغول حفظ قرآن کریم هستند، تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان طی مراسمی، اختتامیه سومین دوره این طرح برگزار و ۴۰ نفر از دانشجویان حافظ جزءهای مختلف قرآن کریم از حافظ ۱۴جزء تا یک جزء مورد تجلیل قرار گرفتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.