یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲

قائم مقام معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

هم‌فکری مسؤولان فرهنگی دانشگاه‌ها لازمه آسیب‌شناسی فعالیت‌های فرهنگی است

بازدید معاونت زنجان از قم

قائم مقام معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان هم‌فکری مسؤولان فرهنگی دانشگاه‌ها را لازمه آسیب‌شناسی و رسیدن به برنامه جامع فرهنگی دانست و گفت: قم به‌عنوان پایتخت آموزه‌های دینی شناخته شده است به همین علت دانشگاه علوم پزشکی قم می‌تواند در تدوین برنامه جامع و آسیب‌شناسی مشارکت مطلوبی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، دکترمحمدی ظهر امروز در حاشیه بازدید مسؤولان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از عملکرد معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی با اشاره به اینکه تاکنون در حوزه اطلاع‌رسانی نتوانسته ارزش و وسعت کار خود را به مردم منتقل کنیم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی، یک انقلاب فرهنگی است به همین علت همه عناصر سیاسی و اجتماعی مبتنی بر فرهنگ است، با این وجود همچنان نتوانسته متناسب با ارزش‌های فرهنگی به نتایج مورد نظر برسیم.
وی اضافه کرد: سیاست وزارت بهداشت، تقدم بهداشت بر درمان است اما اکنون با توجه به اینکه درمان نیاز جدی مردم است در اولویت نخست قرار گرفته است درحالی‌که با توجه به قداست فعالیت‌های فرهنگی باید تبادل تجربیات و هم‌فکری برای اجرای برنامه‌های فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.
قائم مقام معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی عمومی در حوزه سلامت از جمله سیاست‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی است به همین علت این معاونت به دنبال اجتماعی‌سازی سلامت است و در این راستا تلاش‌های مورد نیاز را دنبال می‌کند.
وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مختلف باید در اجتماعی‌سازی سلامت مشارکت داشته باشند، عنوان کرد: زمانی که مباحث زیست محیطی مورد توجه قرار نمی‌گیرد باید هزینه‌های جبرانی آن را در حوزه سلامت پرداخت کنیم.
دکترمحمدی با بیان اینکه معاونت فرهنگی با معاونت اجتماعی رابطه کاری عمیقی خواهد داشت، مطرح کرد: تاکنون متناسب با هزینه‌ها نتوانسته به نتایج مورد نظر برسیم به همین علت باید نیازسنجی و آسیب‌شناسی لازم انجام شود.
وی هم‌فکری مسؤولان فرهنگی دانشگاه‌ها را لازمه آسیب‌شناسی و رسیدن به برنامه جامع فرهنگی دانست و یادآور شد: قم به‌عنوان پایتخت آموزه‌های دینی شناخته شده است به همین علت دانشگاه علوم پزشکی قم می‌تواند در تدوین برنامه جامع و آسیب‌شناسی مشارکت مطلوبی داشته باشد.
دکتر محمدی با تاکید بر اینکه در کارهای فرهنگی باید از ظرفیت کارکنان نیز برای تربیت دانشجویان استفاده شود، عنوان کرد: ظرفیت بزرگ فکری و معنوی حوزه‌های علمیه در قم می‌تواند در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.