سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸

آغاز ثبت‌نام اعطای جوایز تحصیلی، به دانشجویان نخبه استان قم

بنیاد نخبگان

رییس بنیاد نخبگان استان قم از آغاز ثبت نام اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان صاحب استعدادهای برتر در چهار قالب آموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی در سال تحصیلی جاری خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، محمد محمد رضایی اظهار کرد: بنیاد ملی نخبگان با توجه به ماموریت و رسالت خود که شناسایی و ارتقا نخبگان کشور است، یکی از اقداماتی که انجام می‌دهد، پرداخت جایزه تحصیلی است که به دانشجویان صاحب استعداد برتر، با شرایط خاص، در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اعطا می‌شود.
 وی افزود: در راستای اجرای مفاد آیین‌نامه اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر در سال تحصیلی ۹۷-۹۸، بنیاد ملی نخبگان در یک فضای رقابتی از بین دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‎ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعدادی را به عنوان نامزد دریافت جوایز تحصیلی انتخاب می‌کند.
رییس بنیاد نخبگان استان قم در خصوص مزایای این طرح گفت: بنیاد ملی نخبگان، تسهیلات ویژه‌ای را در قالب چهار جایزه آموزشی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی، شامل موارد متعددی مانند رتبه دانشجویی، اعتبار آموزش‌یاری، اعتبار پژوهش‌یاری، اعتبار فن‌یاری، اعتبار توانمندی آموزشی، اعتبار ارتباطات علمی و اعتبار توانمندی کارآفرینی است،  به دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور اعطا می‌کند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سهمیه محدودی برای دانشجویان و پژوهشگران و دانش پژوهان دانشگاه‌های قم در نظر گرفته شده، دانشجویان باید تا ۱۵ مردادماه سال جاری با بارگذاری اطلاعات در سامانه "سینا" بنیاد ملی نخبگان برای ثبت‌نام اقدام کنند.
محمد رضایی ادامه داد: بررسی پرونده‌ی دانشجویان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان به آدرس  ( http://sina.bmn.ir/) و سپس انتخاب گزینه "شروع فرایند" در فرایند "درخواست بررسی پرونده برای جایزه‌های تحصیلی" در بخش درخواست‌های سامانه است.
وی ادامه داد: دانشجویان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری‌حرفه‌ای و دکتری‌تخصصی در تمامی رشته‌ها و دوره‌های تخصص و فوق‌تخصص رشته‌های علوم پزشکی که در سنوات مجاز تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحصیل می‌کنند می‌توانند از این جوایز بهره‌مند شوند.
رییس شواری علمی بنیاد نخبگان تاکید کرد: افتخاراتی مانند کسب مدال طلا، نقره یا برنز در المپیادهای دانش‌آموزی ملی و جهانی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌های کشور و مقالات بین الملی و علمی پژوهشی و همایشی، در بررسی درخواست های امتیاز هایی را دارد.
وی خاطرنشان کرد: کسب رتبه اول تا سوم در المپیادهای ملی دانشجویی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری علوم پزشکی کشور اعم از آزمون‌های جامع، پیش‌کارورزی، دستیاری در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی، کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه‌ها، دانشجوی نمونه کشوری و یا ثبت اختراع برگزیده براساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده، برگزیدگان مسابقات ملی و بین المللی هنری، ادبی، و قرآنی مورد تایید بنیاد ملی نخبگان از دیگر فعالیت های نخبگانی است.
رییس بنیاد نخبگان استان قم به تفاوت فراخوان جوایز تحصیلی در سال جاری نسبت به گذشته اشاره و تاکید کرد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید از طریق سامانه مربوطه با سایر دانشجویان استان در این فرآیند به رقابت بپردازند.
محمد محمد رضایی با توجه به برگزاری کنکور سراسری دانش آموزان  ادامه داد: در سال اول مقطع کارشناسی دارندگان مدال طلای کشوری در المپیاد های دانش آموزی و رتبه ۱ تا ۱۰۰ کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه گروه‌های ریاضی، فنی و علوم تجربی، رتبه ۱تا ۸۰ گروه انسانی و رتبه۱ تا ۴۰ رشته هنر ، بدون رقابت از تسهیلات جوایز تحصیلی بهره مند می‌شوند.
رییس بنیاد نخبگان استان قم افزود: دانش جویان نو ورود مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از اول مهر ماه تا بیست مهر ماه پس از صدور اطلاعیه، درخواست جوایز تحصیلی را در سامانه سینا ارسال کنند.
وی ادامه داد: در سه سال اخیر، حدود ۴۰۰نفر از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره برده‌اند و در سال تحصیلی قبل نیز، به ۲۵نفر از نخبگان استان قم، جایزه تحصیلی اعطا شده است.


انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.