شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱

معاون فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی تبریز؛

جایگاه دانشجو در کشور ، جایگاه حساس و ویژه‌ای است‌

دفتر سیاسی انجمن اسلامی

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین افتتاحیه دفتر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: جایگاه دانشجو در کشور ، جایگاه حساس و ویژه‌ای است‌ و اگر گاهی شاهد سرمایه گذاری کلان برای استفاده از این جایگاه هستیم دور از انتظار نیست.

به گزارش مفدا تبریز، دفتر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور دکتر محمدحسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر شکور اکبرنژاد رییس شورای شهر تبریز، دکتر محمد آقازاده معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جمعی از فعالان سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

بعد از افتتاح این دفتر مسئولان شهری و استانی به گفتگو نشستند و تحولات جنبش دانشجویی ، رسالت دانشجویان فعال سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی از جمله مباحث مطرح شده در این گفتگو بود.

دکتر محمد آقازاده در آیین افتتاحیه دفتر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: دانشجوی مستقل وقتی تلاش کند قطعا نتیجه می‌گیرد؛ مؤلفه ‌های تاثیرگذار مختلفی در کشور داریم یکی از این مؤلفه‌ها دانشجویان هستند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  گفت: جایگاه دانشجو در کشور ، جایگاه حساس و ویژه‌ای است‌ و اگر گاهی شاهد سرمایه گذاری کلان برای استفاده از این جایگاه هستیم دور از انتظار نیست.

وی تشریح کرد: دانشجویان در موقعیت‌های بحرانی و حساس نقش ایفا کرده‌اند و جایگاه دانشجو ویژه است، اگر برنامه‌ریزی برای استفاده از این جایگاه وجود دارد به حساسیت این جایگاه بر می‌گردد.

معاون فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی تبریز افزود: اگر گاهی شاهد سرمایه گذاری کلان برای استفاده از این جایگاه هستیم دور از انتظار نیست و به حساسیت این جایگاه برمی‌گردد.

وی ادامه داد: حکومت شاه هر چقدر سرمایه گذاری کرد که قشر دانشجو را متقاعد کند که نباید انقلاب کرد، دانشجو در جای خودش وظیفه خودش را ادا کرد، نتیجه همه سرمایه گذاری‌های حکومت شاه بر عکس شد وانقلاب فرهنگی و نهایتا انقلاب اسلامی شد و امام فرمود انقلاب فرهنگی بالاتر از انقلاب اسلامی است.

آقازاده در مورد اصلاح امور گفت: اگر قرار بر اصلاح باشد ولی تدبیر نباشد نتیجه خوب نمی‌گیریم ؛ اگر نتیجه خوب نیست باید آسیب شناسی کنیم. پتانسیل‌هایی را به عنوان و نام قشر دانشجو کم نداریم و وظیفه بهره برداری و استفاده بهینه از این پتانسیل‌ها کلید تسهیل مسائل و تن دادن به کار کارشناسی و راه حل خواستن از متخصصین است؛ اگر پتانسیل‌های کشور را در یابیم از مشکلات عبور می‌کنیم.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که ضربه آخر ناامیدی است اگر در جامعه امید به اصلاح امور از دست برود دیگر هیچ فرصتی باقی نمی‌ماند.

شایان ذکر است؛ دفتر فرهنگی و دفتر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی تبریز توسط شورای مرکزی این انجمن اداره می شود و دانشجویان برای فعالیت می توانند به این دو دفتر مراجعه کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.