یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۱

دکتر خانی جزنی در نشست با سرپرستان و ناظمه های خوابگاه های دانشگاه:

نقش شما در خوابگاه ها، بسیار تأثیرگذار می باشد

نشست دکتر خانی جزنی با سرپرستان و ناظمه ها خوابگاه های دانشگاه

به گزارش مفدا شهید بهشتی: نشست دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با سرپرستان و ناظمه های کلیه خوابگاه های تابعه دانشگاه برگزار شد.

این نشست با حضور نریمانی مدیر امور دانشجویی دانشگاه، مظاهری معاون این مدیریت، آزاد سرپرست روابط عمومی معاونت، میثاقی نژاد سرپرست حراست معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و دیگر مسئولین در روز شنبه مورخ 22 آبان ماه در سالن آمفی تئاتر خوابگاه دخترانه سمیه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نریمانی ضمن عرض خیر مقدم بیان نمود: هدف از برگزاری این نشست هماهنگی و تعامل برای ادامه کار می باشد. در این مدتی که بنده مدیر امور دانشجویی دانشگاه بودم جلسات مختلفی را با حضور شما بزرگواران داشتیم؛ اما جلسه امروز بدین منظور تشکیل شده است که نقطه نظرات یکدیگر را بشنویم تا بتوانیم رویکردها و فرایندهای کاری را مشخص نمائیم. وی افزود: امسال با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات شورای صنفی در خوابگاه ها، نیازمند توجه ویژه تر شما عزیزان هستیم تا بتوانیم با تبادل نظر به یک نتیجه گیری موثر برسیم. مدیر امور دانشجویی دانشگاه گفت: دغدغه های موجود در خوابگاه ها را می توان با تشریح کردن خوب صورت مسأله به درستی مشخص نمود و در این راستا بایستی در تعاملات، هدف هایمان را معنادار نمائیم، اثرات مثبت و منفی را بگوییم و در انتها نیز نتایج را به خوبی پیش بینی نمائیم. وی همچنین اظهار داشت: شرایط زندگی در خوابگاه را کاملاً درک می کنم. به نظر بنده محیط خوابگاه ها یک محیط آموزشی است که مسئولیت آن نیز با شما بزرگواران است چرا که هر روز با دانشجویان از نزدیک در ارتباط هستید و در خیلی از مسائل می توانید در آن ها تأثیرگذار باشید، پس از شما بزرگواران خواهشمندم که آئین نامه های مربوط به خوابگاه را به دقت مطالعه فرمائید تا دانشجویان نیز از سوی شما به خوبی توجیه شوند. نریمانی در ادامه سخنان خود به همکاری فعالانه در تمامی ابعاد، برقرای ارتباط موثر با والدین دانشجویان، پیگیری نمودن مطالبات دانشجویان با رعایت قوانین و مقررات دانشگاه و ارائه گزارش کار به منظور حل مسائل خوابگاهی نیز اشاره نمود. مدیر امور دانشجویی دانشگاه در خاتمه سخنان خود تأکید نمود: همه ما یک وظیفه مشترک داریم که آن رسیدگی به وضعیت رفاهی، معیشتی، فرهنگی و... دانشجویان است. جا دارد از صبوری و سختی های همکارانم که در فصل تابستان به منظور بازسازی برخی از خوابگاه ها متحمل شدند، صمیمانه قدردانی نمایم.

در ادامه این نشست سرپرستان و ناظمه های خوابگاه های تابعه دانشگاه به طرح موارد درخواستی خود از قبیل: مشخص نمودن حوزه اختیارات و انتظارات دانشجو، روشن نبودن وظایف شورای صنفی، الکترونیکی نمودن سیستم تردد دانشجویان، مرمت و بازسازی فضای سبز خوابگاه ها، کاهش زمان کار ناظمه ها، برطرف نمودن مشکلات مربوط به سرویس های ایاب و ذهاب، تقویت ابعاد فرهنگی و اجتماعی دانشجویان، خریداری لباس های فرم متحدالشکل برای پرسنل خوابگاه ها و... پرداختند.

در بخش دیگری از این نشست دکتر خانی جزنی ضمن عرض خسته نباشید به همکاران حوزه مدیریت امور دانشجویی اظهار داشت: تمامی موارد مطرح شده از سوی شما عزیزان به جا و صحیح است و برای به سر منزل رساندن آن ها باید با برنامه ریزی گام برداشت که البته کار دشواری می باشد که مشارکت همه شما بزرگواران را می طلبد. دکتر خانی جزنی تأکید نمود: با برگزاری چنین جلسات صمیمی که همه بتوانیم از نزدیک با یکدیگر به گفت و گو بپردازیم، قطعاً در کارهایمان به سرانجام خواهیم رسید. این نکته را به یاد داشته باشید که بسیار مهم است که مسائل به چه نحوی بیان گردد که البته این نکته نیز نیازمند آموزش می باشد. وی افزود: برای ارتقاء در کارهایمان باید همواره در حال آموزش دیدن خودمان و انتقال آن به دانشجویان باشیم. آموزش ضمن خدمت برای شما همکاران بسیار مهم است و همچنین مقررات لازم به دانشجو در بدو ورود باید به نحو احسن در قالب کتابچه توزیع گردد تا از همان ابتدا دانشجو با قوانین و مقررات خوابگاه آشنا شود و خود را در رعایت آن، منضبط بداند. در تمامی نقاط دنیا، آئین نامه های انضباطی به طور کامل به دانشجویان ارائه می گردد و شما نیز باید در اطلاع رسانی آن به دانشجویان از هیچ تلاشی دریغ ننمایید. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ادامه سخنان خود بیان نمود: اگر ما کار را از آن خود بدانیم و برای به ثمر رساندن آن وقت بگذاریم، به طور یقین کارها به شکل مطلوب انجام خواهد شد. دکتر خانی جزنی خاطر نشان ساخت: تمامی مواردی که امروز در این نشست مطرح شد نیازمند مطالعه می باشد که با مشارکت شما عملی خواهد شد، ما نیز حوزه اختیارات سرپرستان را به طور روشن بیان خواهیم نمود و این نکته را بدانید که در بحث بازسازی خوابگاه ها، مسئله الویت بندی خوابگاه ها، کاملاً رعایت شده است. وی افـزود: اگر دانشجویان ما آرامش بیشتری داشته باشند باید فعالیت ها به بهترین شکل ممکن انجام شود که همت همگی شما بزرگواران را در تمامی ابعاد می طلبد. بسیار خرسندم که شما عزیزان، دانشجویان را به مثابه فرزندن خود می بینید و این مسئله نیز حایز اهمیت است که نقش شما در خوابگاه ها بسیار تأثیرگذار می باشد. معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه همچنین ضمن عرض تشکر از حمایت های دکتر پیوندی ریاست محترم دانشگاه و هیئت رئیسه از این حوزه اظهار نمود: در معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ما یک خانواده هستیم که همه باید به طور شفاف به فعالیت بپردازیم و کارهایمان را طور سیستماتیک به سر منزل مقصود برسانیم. بنده نیز معتقد هستم که توانایی و ظرفیت همکاران این حوزه به مراتب بیشتر از وضعیت فعلی آن است که فقط نیازمند به فعلیت رساندن این توانمندی می باشد. وی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: انشاءا... از این قبیل جلسات، بیشتر خواهیم داشت و امیدوارم که با همت همگی شما عزیزان، شاهد ارتقای این حوزه در تمامی زمینه ها باشیم.

گفتنی است میثاقی نژاد نیز در این نشست اظهار داشت: حفاظت و حراست از کیان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، وظیفه ما است و این نکته را بدانید که حراست در کنار بقیه ارکان معاونت و همراه با آن معنا پیدا می کند، پس این مجموعه را جدا از ما ندانید.

لازم به ذکر است در این نشست گزارش عملکرد از فعالیت های عمرانی و تأسیساتی صورت گرفته در خوابگاه سمیه در تابستان سال 1395 نیز توسط مسئولین این خوابگاه ارائه گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.