چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴

چراغ مشکات، به دست اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز سپرده شد

چراغ مشکات

در یک آیین نمادین چراغ فروزان علوم و دانش، با عنوان «مشکات» به اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز سپرده شد.

به گزارش مفدا شیراز، در این آئین که در حاشیه کارگاه آموزشی سه روزه آموزش های بدو ورود اساتید جوان دانشگاه برگزار شد، تعداد ۳۲ تن از اساتید جوان این دانشگاه شامل ۱۸ استاد زن و ۱۴ استاد مرد، در کنار دریافت چراغ مشکات، سوگند نامه تعهد اخلاقی اساتید را قرائت و امضاء کردند.

دبیر شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این‌باره، گفت: طی این آئین، چراغ مشکات که سمبل مشعل فروزان علم و دانش است توسط یکی از اساتید پیشکسوت دانشگاه، به اساتید جوان تحویل شد.

دکتر محمدرضا سمائی ادامه داد: در این آئین که در حاشیه کارگاه آموزشی سه روزه آموزش های بدو ورود اساتید جوان دانشگاه برگزار شد، تعداد ۳۲ تن از اساتید جوان این دانشگاه شامل ۱۸ استاد زن و ۱۴ استاد مرد، در کنار دریافت چراغ مشکات، سوگند نامه تعهد اخلاقی اساتید را قرائت و امضاء کردند.

وی اظهار داشت: با توجه به سن نسبتاً پایین این اساتید و سابقه تدریس کمتر از هفت سال آنان، این مدرسین جوان مدت زمان بیشتری را در خدمت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواهند بود و به همین دلیل می‌توان از این پتانسیل به عنوان سرمایه گذاری فرهنگی بلند مدت استفاده کرد.

مشاور عالی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: انتقال چراغ دانش در حالی که آیاتی از سوره  مبارکهء  نور در مراسم قرائت می‌شد توسط دکتر تابعی استاد پیشکسوت و رئیس گروه اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دست اساتید جوان سپرده شد. این چراغ به ترتیب سن و کسوت اساتید و دست به دست شدن آن تا جوان‌ترین فرد حاضر در مراسم، حال و هوایی خاص و بسیار معنوی به جمع بخشیده بود که زبان و قلم از وصف آن عاجزند.

نام مشکات، به معنای چراغدان و منبع روشنایی و نور از آیه ۳۵ سوره نور گرفته شده است و این آئین از ابتکارات شورای فرهنگی اساتید جوان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در طی چند سال اخیر می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.