یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹

اختتامیه طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه برگزار شد

ضيلفت انديشه كاشان

اختتامیه طرح ضیافت اندیشه اساتید با حضور رئیس دانشگاه و جمعی از اساتید شرکت کننده در این طرح در تاریخ ۹۷/۵/۳ در سالن دکتر قریب دانشکده پزشکی برگزار شد.

 به گزارش مفدا کاشان، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا شاه فضل مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ابتدای مراسم، ضمن خیرمقدم و تبریک میلاد امام رضا(ع)، به بیان روایتی از زندگی امام رضا (ع) پرداخت.

 رئیس دانشگاه نیز در این نشست، ضمن تبریک دهه کرامت و تشکر از برپایی ضیافت اندیشه استادان گفت: امسال جلسات متعدد ستاد تحول سلامت با رویکرد منابع، مصارف و اوضاع پیشرو کشور را برگزار نمودیم و تمام سناریوهای پیش رو را بررسی و با همت وزارت بهداشت برای آن برنامه ریزی انجام داده ایم.

دکتر ابراهیم کوچکی، با اشاره به اینکه در شرایط تحریم ها و جنگ، اهمیت مسایل بهداشتی بارز می شود، افزود: فشارهای اقتصادی باعث افزایش بیماری و مشکلات درمانی می شود.

وی، با تاکید به استفاده بهینه از امکانات و اهمیت نگهداری بهینه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی تصریح کرد: بایستی باید مدیریت صحیح سکوی پرتابی برای کشور باشیم.

رئیس دانشگاه، با اشاره به مقاومت در شرایط بحرانی و تلاش در این راستا، ادامه داد: امروز قصد دشمن سرنگونی نظام نیست بلکه قصد آنان، تجزیه کشور است.

عضو معاونت بررسی دفتر بیت مقام معظم رهبری نیز در این نشست، به وضعیت سنجی نظام جمهوری اسلامی در شرایط داخلی کنونی، منطقه ای و بین المللی پرداخت.

 جواد غلامزاده بوجار افزود: مردم علیرغم نارضایتی ها همچنان انس و الفت خود را با مسئولان حفظ کرده اند مسئولین نظام نیز باید بر اساس اولویت ها کار کنند اولویت فعلی نظام مسایل اقتصادی، معیشتی، فساد بانکی و . است . 

وی، با بیان اینکه فضای کشور خیلی سیاه نیست ما چالش داریم اما بحران نداریم، افزود: باید چالش ها را مدیریت و از ظرفیت های موجود استفاده نمود اگر نظام ما ضعیف و در آستانه فروپاشی بود امریکا این اجماع را به راه نمی انداخت.

 غلامزاده بوجار، خطاب به اعضای هیات علمی اظهار داشت: شما به عنوان عضو فرهیخته و نخبه جامعه باید فکر و اندیشه را به جامعه تزریق کنید و ظرفیت ها، چالش ها، فرصت ها و تهدیدها را بررسی نمایید.

   وی تصریح کرد: باید فراتر از رسانه ها مسایل را تحلیل نمایید و با درک وضع موجود، نگرش سیستمیک و استفاده از ظرفیت ها، کشور را از مشکلات عبور دهید.

    این گزارش حاکیست: پدر شهید مدافع حرم لطفی نیاسر نیز در ادامه، سخنانی را بیان نمود.

  لازم به ذکر است طرح ضیافت اندیشه استادان و نخبگان دانشگاه در دهه کرامت از تاریخ ۲۴/۴/۹۷ لغایت ۳/۵/۹۷ و با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار گردید.

منیع‌: روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.