دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵

آغاز ثبت نام نوزدهمین دوره عتبات دانشجویی / اولین کاروان ۲۴ مرداد اعزام می‌شود

عتبات

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از آغاز ثبت نام نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از روز یکشنبه ۷مردادماه خبر داد.

به گزارش مفدا؛ حجت الاسلام محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نشست خبری رئیس به مناسبت ثبت‌نام نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان گفت: ثبت نام این دوره از عتبات دانشگاهی دیروز ۷ مرداد آغاز و تا ۱۴ مرداد ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ۱۵ مرداد قرعه کشی انجام خواهد شد و اولین کاروان ۲۴ مرداد اعزام می‌شوند.

فقیهی اضافه کرد: مهلت ثبت نام‌ها به دلیل کمبود زمان تمدید نخواهد شد و در مجموع ۸ هزار دانشجو، استاد دانشگاه و کارکنان دانشگاه به عتبات اعزام می‌شوند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان یادآور شد: گروه‌هایی که می‌توانند به عتبات دانشجویی اعزام شوند زوج‌های جوان دانشجو، دختران و پسران مجرد، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: برای ۱۸۶ کاروان در این دوره برنامه ریزی شده که ۱۶ کاروان هوایی و ۷۰ کاروان به صورت زمینی اعزام می‌شوند و سه روز قبل از اربعین اعزام‌ها به پایان خواهد رسید.

فقیهی با اشاره به اینکه این دوره از اعزام‌ها در تابستان خواهد بود گفت: در ایام تعطیلات تابستان دانشگاهیان با رغبت بیشتری به این سفر اعزام می‌شوند هم چنین ایام عید غدیر، عرفه و عاشورا را در پیش خواهیم داشت یکی از ویژگی‌های این دوره است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به پرداخت وام به دانشجویان گفت: با هماهنگی بانک ملت مبلغ وام‌ها افزایش پیدا کرده که به کاروان‌های هوایی دو میلیون تومان و به کاروان‌های زمینی یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان با سود ۴ درصد پرداخت خواهد شد.

وی یادآور شد: اخذ مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر این دوره هم انجام می‌شود.

فقیهی ادامه داد: علت تاخیر ثبت نام عتبات دانشگاهیان در این دوره مشخص نبودن وضعیت ارز بود که با توافق بانک مرکزی و سازمان حج قیمت ثابتی را برای ارز عتبات تعیین شده است.

وی در ادامه با ارایه آماری از اعزام‌های سال ۹۶ گفت: در سال ۹۶، ۱۹۱ هزار نفر ثبت نام کردند که ۲۲ هزار و ۸۸۵ نفر در قالب ۶۳۰ کاروان اعزام شدند که از میان آن‌ها ۶ هزار و ۱۶۳ نفر دانشجویان متاهل، ۳ هزار و ۶۱۰ نفر دختران مجرد و ۳ هزار و ۵۰ نفر پسران مجرد هزار و ۳۹ نفر اساتید دانشگاه‌ها و ۲ هزار و ۲۶۲ نفر کارمندان دانشگاهی بودند. از مجموع اعزام‌های سال ۹۶، ۲۹.۵ درصد دانشگاهیان وزارت علوم ۲۴.۹ درصد دانشگاهیان وزارت بهداشت، ۱۷ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد، ۱۲ درصد دانشگاه غیرانتفاعی و فرهنگیان، ۱۶ درصد دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی بودند که بیش از نیمی از اعزام‌ها مربوط به وزارت علوم و وزارت بهداشت بود.

فقیهی ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۶ سه کاروان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور ۵ کارون اعزام داشتند هم چنین ۶۲.۲ درصد اعزام‌ها کسانی بودند که اولین بار به این سفر اعزام شدند.

به گزارش دانشجو، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان یادآور شد: توسط بانک ملت در سال ۹۶، ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر وام قرض الحسنه دریافت کردند ۷۲۰۰ ختم قرآن برگزار شد و طبق نظرسنجی‌ها دانشجویان و اساتید از این دوره از اعزام‌ها رضایت داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.