دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱

استفاده از ظرفیت دانشجویی در طرح ساماندهی اورژانس بیمارستان های منتخب تابعه دانشگاه

معاونت درمان

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه: جلسه کارشناسی بررسی راهکارهای استفاده از ظرفیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در طرح ساماندهی اورژانس بیمارستان های منتخب دانشگاه در روز شنبه مورخ دوم مرداد ماه برگزارشد.

این نشست که با هماهنگی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه و در معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد؛ دکتر رحمانی معاون درمان دانشگاه، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، دکتر عباس زاده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، دکتر طباطبایی نژاد مدیر آموزشی دانشگاه، دکتر امیر هاشمی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه، دکتر عظیمی رئیس اداره پرستاری دانشگاه، یوسفی جانشین مدیر امور نیروی انسانی دانشگاه، نریمانی مدیر امور دانشجویی دانشگاه و مظاهری معاون مدیر امور دانشجویی دانشگاه نیز حضور داشتند.

 دکتر رحمانی در ابتدای جلسه ضمن تشریح این طرح و چگونگی استفاده از ظرفیت دانشجویی در طرح ساماندهی اورژانس بیمارستان های منتخب، حضور نیروهای جوان و آگاه را عامل مهمی در ارتقاء سطح خدمت رسانی به بیماران دانست. معاون درمان دانشگاه استفاده از نیروی دانشجویان تحت عنوان هدایت گر بیمار در اورژانس ها را یکی از مهمترین اقدامات مشترک حوزه درمان و دانشجویی دانست و خاطرنشان کرد: ریاست دانشگاه نیز در انجام این طرح جهادی موافقت خود را اعلام کرده است و همین امر زمینه را برای یک حرکت موثر در رضایت مندی بیماران خواهد داشت.

در ادامه این جلسه دکتر خانی جزنی با استقبال از اجرای این طرح، آمادگی خود را در اجرای هرچه بهتر این طرح اعلام کرد و افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اجرای طرح عظیم دستان بهشتی، توانایی خود را در اجرا و همبستگی با اهداف دانشگاه ثابت نمودند.

همچنین در این جلسه مقرر گردید شیوه نامه چگونگی اجرای طرح و انجام کارشناسی های لازم در کمیته ای مشترک از کارشناسان معاونت درمان، معاونت دانشجویی و فرهنگی و دانشکده پرستاری دانشگاه تعیین شود.

لازم به ذکر است در این جلسه ضمن بحث و گفتگو، مقدمات امکان ادامه تحصیل کارکنان دیپلمه شاغل در اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه در رشته کاردانی فوریت های پزشکی فراهم گردید.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.