پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱

فعال نشریاتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

رسالت دانشجو فعالیت فرهنگی در کنار تحصیل است

مصاحبه نشست نشریات

مدیر مسئوول نشریه «سلاله» معتقد است: رسالت دانشجو فعالیت فرهنگی در کنار تحصیل است و دانشجو باید در کنار تحصیل با فعالیت فرهنگی آماده ورود به جامعه شود.

به گزارش مفدا٬ چهارمین نشست سراسری خانه نشریات وزارت بهداشت با حضور مدیر مسئولان و سردبیران نشریات دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال برگزاری است.

یکی از مهمترین برنامه‌های این نشست سه روزه برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای فعالان نشریاتی است که با استقبال خوب این دانشجویان روبرو شد.

در حاشیه این نشست؛ مژگان غفوری دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مدیر مسئول نشریه قرآنی «سلاله» به مفدا گفت:  از دوران کارشناسی کار در نشریه‌ای با موضوع هنر را شروع کردم و در دوران تحصیل در کارشناسی ارشد مدیر مسئولی نشریه قرآنی «سلاله» را بر عهده گرفتم.

وی خاطرنشان کرد: البته کار در نشریه دانشجویی کار سختی است و نیاز به یک کار گروهی دارد و باید در یک بستر مشارکتی انجام شود.
غفوری با اشاره به اینکه جایگاه یک نشریه دانشجویی باید توسط دانشگاه حفظ شود گفت: در حال حاضر اکثر دانشگاه‌ها جایگاه نشریه دانشجویی را نمی‌دانند در واقع دانشگاه باید ارزش یک نشریه را حفظ کند و این امر با حمایت ممکن است.

وی افزود: معتقدم تمامی کسانی که در نشریات دانشجویی فعالیت می‌کنند به خاطر علاقه است چراکه این کار نیاز به ذوق٬ علاقه و هزینه دارد و دانشجویان تمامی این موارد را خودشان می‌پردازند و حمایت ویژه‌ای در دانشگاه‌ها نمی‌شود.

مدیر مسئوول نشریه سلاله افزود: اگر دانشگاه بتواند پشتوانه بهتری برای نشریات باشد قطعا موجبات رشد کمی و کیفی  نشریات را فراهم می‌آورد.

وی در خصوص اینکه مهمترین حمایتی که یک دانشگاه می‌تواند برای دانشگاه‌ها انجام دهد چیست٬ گفت: معتقدم اگر فعالیت دانشجویان برای دانشگاه اهمیت داشته باشد مهمترین حمایت است.

غفوری با تاکید بر اهمیت فعالیت فرهنگی در کنار تحصیل گفت:

رسالت یک دانشجو این است که در کنار تحصیل مشغول کار فرهنگی باشد و فرهنگ است که شخصیت دانشجو را شکل می‌دهد. معتقدم دانشگاه تنها محلی برای تحصیل نیست و باید با فعالیت فرهنگی  بستری برای آماده‌سازی برای ورود به جامعه باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در میان فعالیت‌های فرهنگی کار نشریه جذابیت و پویایی متفاوتی دارد و در میان فعالیت‌های فرهنگی یکی از بهترین‌ها است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.