شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱

در دومین جلسه کارگروه حجاب و عفاف؛

اساتید دانشگاه در مورد اجرایی شدن رفتار و پوشش حرفه‌ایی دانشجویان وارد عمل خواهند شد

کارگروه حجاب و عفاف دانشگاه علوم پزشکی لرستان

امروز ۱۳ مرداد ۹۷، ر دومین جلسه کارگروه حجاب و عفاف (رفتار و پوشش حرفه‌ایی) مقرر شد اساتید دانشگاه در مورد اجرایی شدن رفتار و پوشش حرفه‌ایی دانشجویان وارد عمل شوند.

به گزارش مفدا لرستان، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای قانون‌مند نمودن و استانداردسازی رفتار و پوشش دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، با اتکا به دانش جمعی و قوانین موجود در سطح ایران و جهان، اقدام به تدوین آیین‌نامه‌ای در این خصوص نمود تا مسیر روشنی برای عملکرد جوانان فرهیخته دانشگاهی ترسیم نماید. از این رو به استناد بند الف ماده ۳ فصل اول قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، استانداردهای حقوق گیرنده خدمت و نیز مصوب جلسه ۳۵۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۳۷۴/۰۶/۱۳ در خصوص مصادیق پوشش (مجاز و غیر مجاز) ویژه دانشجویان که برای تبیین بند ۳/د ماده ۶ آیین‌نامه انضباطی دانشجویان، تدوین شده است.

آیین‌نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور به تصویب رسید و به منظور اجرایی نمودن این آیین‌نامه به استناد بند ۱ از ماده ۴ آیین‌نامه رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، شیوه‌نامه‌ایی تهیه گردید، تا ضمن شفاف‌سازی عملکرد دانشجویان خط و مشی مشخص برای مجریان و ناظران باشد. در حقیقت تدوین آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌ی اجرایی آن، پاسخ به نیاز دانشجویانی است که خواستار تعیین روشی شفاف و دقیق و به دور از سلایق  شخصی برای امکان حضور در محیطی سالم با حفظ حرمت و رعایت کرامت انسانی هستند که زمینه‌ساز تعالی علمی و اخلاقی می‌باشد. لذا دستگاه‌های اجرایی حوزه بهداشت و درمان پس از ابلاغ آیین‌نامه و شیوه‌نامه اجرایی رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان ملزم به رعایت آن می‌گردند.

به همین منظور امروز ۱۳ مرداد ۹۷، دومین جلسه کارگروه حجاب و عفاف (رفتار و پوشش حرفه‌ایی) با حضور تمام اعضاء، مفاد قوانین آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌ی رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با قرائت دکتر علی شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی توسط اعضا مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت.

در این جلسه مقرر شد، در جلسه شورای آموزشی دانشگاه که آخر هفته جاری برگزار می‌شود،  اساتید دانشگاه در مورد اجرایی شدن رفتار و پوشش حرفه‌ایی دانشجویان توجیه شوند. در ادامه این جلسه نیز مصوب شد حراست و بازرسی در زمینه معرفی متخلفین به اداره تخلفات بیشتر فعالیت داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.