دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵

آمار نهایی ثبت نام کنندگان سفر عتبات عالیات اعلام شد

۵۱ هزار و ۸۰۰ نفر از دانشگاهیان کشور برای سفر به عتبات عالیات ثبت نام کردند/ از وزارت بهداشت پنج هزار و ۵۱۵ نفر ثبت نام کردند

سفر به عتبات عالیات

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور با اشاره به اینکه ساعت ۲۴ روز گذشته مهلت ثبت نام سفر به عتبات عالیات به پایان رسید، گفت: با پایان مهلت ثبت نام، در مجموع ۵۱ هزار و ۸۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور برای این سفر معنوی ثبت نام کرده‌اند.همچنین از مجموعه وزارت بهداشت تعداد پنج هزار و ۵۱۵ نفر از دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی ثبت نام کرده‌اند.

حجت الاسلام محمد رضا فقیهی در گفت وگوی اختصاصی با مفدا با بیان این خبر افزود: استقبال از ثبت نام  عتبات عالیات از سوی دانشجویان، اساتید دانشگاه‌ها و کارمندان دانشگاه‌های سراسر کشور نسبت به سالهای گذشته بهتر بود به گونه‌ای که بیشترین ثبت نام کنندگان را دانشجویان متاهل سراسر تشکیل می‌دهند که بیش از نیمی از کل ثبت نام کنندگان را شامل می‌شوند.

وی همچنین در خصوص ثبت نام دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: از تعداد ۵۱ هزار و ۸۰۰ نفر از دانشگاهیان سراسر کشور، حدود ۵ هزار نفر آنها را دانشگاهیان علوم پزشکی شامل دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی تشکیل می‌دهند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور خاطرنشان کرد: دانشگاهیان شامل اساتید دانشگاه‌ها، دختران مجرد، پسران دانشجو، متاهلان و کارمندان دانشگاه های سراسر کشور تا ساعت ۲۴  روز یکشنبه ۱۴ مرداد فرصت داشتند، با مراجعه به سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.ir  نسب به ثبت نام خود اقدام کنند و بعد از این مدت ثبت نام صورت نخواهد گرفت.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: در نوزدهمین دوره از عتبات دانشگاهی ۸ هزار نفر از دانشگاهیان اعزام خواهند شد. قرعه‌کشی از ثبت‌نام کنندگان ۱۵ مرداد انجام می‌شود و اولین کاروان هم ۲۴ مرداد امسال اعزام خواهد شد.

حجت‌الاسلام فقیهی درباره درصد مشارکت و ثبت نام کنندگان  دانشگاهیان در نوزدهمین دوره سفر به عتبات عالیات گفت: ۵۱ درصد از ثبت نام کنندگان مربوط به دانشجویان متاهل سراسر کشور، ۱۷ درصد مربوط به دختران دانشجو، ۱۰ درصد مربوط به کارمندان دانشگاه‌ها، ۱۶ درصد مربوط به دانشجویان پسر مجرد و  ۶ درصد مربوط به اساتید دانشگاه‌های کشور  هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.