دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰

مرحله نهایی سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی یکم تا هشتم شهریور در تبریز برگزار می‌شود

شمارش معکوس برای برگزاری بزرگترین رویداد ورزشی وزارت بهداشت

پوستر المپیاد قهرمانی تبریز

شمارش معکوس برای برگزاری مرحله پایانی سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در تبریز آغاز شده است وکمتر از ۱۵ روز دیگر به آغاز مرحله پایانی این دوره از المپیاد باقی مانده است.

به گزارش مفدا، در حالی که کمتر از دو هفته دیگر به آغاز مرحله نهایی المپیاد سیزدهم زمان باقی مانده است‏، تیم‌های مختلف ورزشی از دانشگاه‌های علوم پزشکی با انجام تمرینات مختلف و برگزاری مسابقات تدارکاتی، خود را برای مرحله نهایی این رویداد بزرگ ورزشی آماده می‌کنند.

المپیاد قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، بزرگترین رویداد ورزشی وزارت بهداشت به شمار می‌رود که در قالب این المپیاد ورزشی، تیم‌های مختلفی از دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته‌های ورزشی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

تاکنون ۲۴ دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر و دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار شده است که به تفکیک سهم المپیادهای ورزش‌های قهرمانی دختران و پسران دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۲ دوره بوده است وامسال سیزدهمین دوره این المپیاد با حضور حدود ۲ هزار و ۸۰۰ شرکت کننده به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار خواهد شد.

تابستان سال ۹۶ المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد و در سال ۹۵ نیز المپیاد قهرمانی پسران در اصفهان برگزار شد.

دکتر بهرام جمالی مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز آمادگی کامل برای میزبانی این رویداد بزرگ ورزشی را دارد، اظهار کرد: این دانشگاه در سالهای ۸۵ و ۹۳ میزبانی دو دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت را برعهده داشت و امسال سومین تجربه میزبانی را تجربه خواهد کرد. قطعا با توجه به تجارب گذشته و برگزاری مسابقات مختلف در تبریز، درصدد هستیم میزبان شایسته‌ای برای شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ ورزشی باشیم.

تبریز تجربه دو دوره برگزاری مرحله نهایی المپیاد قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت را داشته است

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۸۵ میزبان المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر و در سال ۹۳ میزبان یازدهمین دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر بود. ما از تمام ظرفیت و توان‌مان برای برگزاری یک المپیاد شایسته استفاده خواهیم کرد و از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت:  علیرغم محدودیت زمانی و اینکه خبر میزبانی به ما دیر اعلام شد، اما با این وجود، سعی‌مان بر این بود که روند رو به رشدی نسبت فعالیت‌ها داشته باشیم. خوشبختانه کمیته‌های دانشگاهی المپیاد اعم از کمیته فنی، کمیته فرهنگی، کمیته رفاهی، کمیته روابط عمومی، کمیته پزشکی، کمیته بهداشت، کمیته مالی، کمیته تشریفات، کمیته ترابری، پذیرش و... تشکیل شده است و با تشکیل جلسات متعدد نسبت به وظایف و مسؤولیت این کمیته‌ها، اقدامات لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده است المپیاد سیزدهم با حضور بیش از ۲۸۰۰ شرکت کننده برگزار شود، خاطرنشان کرد: در دوازدهمین دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد در مجموع ۲۲۰۰ شرکت کننده متشکل از ورزشکاران، مربیان، همراهان، کادر اجرایی و ستادی و... حضور داشتند که قطعا در المپیاد سیزدهم ما شاهد مشارکت بیشتر شرکت‌کنندگان خواهیم بود.

جمالی با بیان اینکه جلسات کمیته فنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شده است، گفت: جلسات متعددی با اداره کل ورزش وجوانان استان و نیز هیات‌های مختلف ورزش استان انجام شده است و سالن‌های برگزاری ۱۲ رشته المپیاد تقریبا مشخص شده است و خوشبختانه مشکلی به لحاظ فضاهای ورزشی و سالن مسابقات نداریم.

مسابقات ۶ رشته ورزشی در سالن‌های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه از ۱۲ رشته ورزشی حاضر در المپیاد، شش رشته ورزشی در سالن‌های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: رشته‌های تیراندازی، شطرنج، کاراته، والیبال، بسکتبال و تکواندو در فضاها واماکن ورزشی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

جمالی افزود: رشته دوومیدانی در استادیوم ورزشی یادگار امام(ره) شهر تبریز و همچنین ورزشگاه تختی برگزار خواهد شد که این ورزشگاه‌ها از امکانات وتجهیزات ورزشی خوبی برخوردار هستند. مسابقات رشته شنا نیز در استخر آبادگران که مقابل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز واقع شده است برگزار خواهد شد.

وی گفت: مسابقات مرحله پایانی فوتبال المپیاد نیز در زمین چمن بیمارستان رازی و همچنین زمین چمن سپاه عاشورا برگزار خواهد شد و خوشبختانه امکانات این دو زمین برای برگزاری بازیهای مرحله پایانی المپیاد در رشته فوتبال، مطلوب است.

جمالی در خصوص برگزاری مسابقات کشتی گفت: رقابت‌های کشتی در خانه کشتی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد. ضمن اینکه مسابقات بدمینتون وتنیس روی میز با هماهنگی‌های به عمل آمده در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تبریز انجام خواهد شد.

مشکلی به لحاظ اسکان شرکت‌کنندگان وجود ندارد

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه مشکلی به لحاظ اسکان شرکت‌کنندگان در المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت وجود ندارد، گفت: حدود ۱۲۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز مستقر می‌شوند و بالغ بر ۸۰۰ نفر در دانشگاه فرهنگیان اسکان داده خواهند شد. ضمن اینکه بیش از ۴۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان از ظرفیت‌های خوابگاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بهره‌مندخواهند شد. خوشبختانه طوری برنامه‌ریزی شده است که همه اماکن و سالن‌های ورزشی مذکور نزدیک به اماکن خوابگاهی باشد به طوری که فاصله زمانی خوابگاه‌ها و سالن‌های غذاخوری با سالن‌های ورزشی کمتر از ده دقیقه است.

ورزشکاران بابت تغذیه نگران نباشند

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین در خصوص تغذیه ورزشکاران و شرکت‌کنندگان در مرحله نهایی المپیاد گفت: شرکت‌کنندگان در المپیاد بابت تغذیه نگران نباشند چرا که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و نوشتن برنامه غذایی، سعی داریم غذاهای با کیفیت و در خور شان به میهمانان‌مان بدهیم. البته در دو دوره که میزبانی مرحله نهایی المپیاد برعهده تبریز بود، بحث کیفیت غذا بسیار مورد تاکید بود.

برای داوری مسابقات از  ۸۰ درصد داوران بومی استفاده خواهیم کرد

جمالی در خصوص قضاوت بازیهای رشته‌های مختلف گفت: برای امر داوری مسابقات، از ظرفیت‌های داوران استان استفاده خواهیم کرد بگونه‌ای که درتلاش هستیم ۸۰ درصد از داوران، از داوران مورد تایید فدراسیون و هیات‌های ورزشی استان باشند.

اول شهریور ماه روز پذیرش تیم‌ها خواهد بود. آیین افتتاحیه عصر روز ۲ شهریور برگزار خواهد شد

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه روز اول شهریورماه روز پذیرش و ورود تیم‌های مختلف خواهد بود، گفت: آیین  افتتاحیه مرحله نهایی المپیاد سیزدهم عصر روز دوم شهریور ماه برگزار خواهد شد که قطعا در آیین افتتاحیه، مراسم‌های مختلفی همچون رژه تیم‌های شرکت کننده، سخنرانی، موسیقی محلی ، روشن کردن و حمل مشعل و... تدارک دیده‌ایم.

وی افزود: البته جلسات فنی و هماهنگی مربیان در رشته‌های مختلف از جمله شطرنج، تنیس و بدمینتون بعد از مراسم افتتاحیه در محل‌های تعیین شده برگزار خواهد شد و جلسات توجیهی و فنی سایر رشته‌ها نیز در زمان‌های تعیین شده انجام خواهد شد . ضمن اینکه مسابقات از صبح روز بعد از افتتاحیه در نوبت‌های صبح و عصر برگزار می‌شود.

۱۶۵ مدال طلا، ۱۶۵ مدال نقره و ۲۱۰ مدال برنز بر گردن برگزیدگان المپیاد آویخته خواهد شد

جمالی همچنین در خصوص جدول تعداد مدال‌ها و کاپ‌های سیزدهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت گفت: در مجموع ۱۶۵ مدال طلا، ۱۶۵ مدال نقره و ۲۱۰ مدال برنز به نقرات برتر ۱۲ رشته اهدا خواهد شد.البته علاوه برمدال، لوح و جوایز نقدی نیز به برگزیدگان اهداء خواهد شد.

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: در مجموع ۱۲ سری کاپ به تیم‌های اول تا سوم هر رشته ورزشی اهدا خواهد شد. البته دو عدد کاپ سومی نیز برای رشته‌های تنیس روی میز و بدمینتنون در نظرگرفته شده است. ضمن اینکه تعداد ۱۶۵ عدد کارت هدیه به نفرات اول رشته‌های مختلف، ۱۶۵ عدد کارت به نفرات دوم و ۲۱۰ عدد کارت هدیه به نفرات سوم هر رشته ورزشی اهداء خواهد شد.

تعداد کاپ‌ها و مدال‌های سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در یک نگاه

ردیف

رشته ورزشی

مدال طلا

مدال نقره

مدال برنز

کاپ قهرمانی

۱

والیبال

۱۴

۱۴

۱۴

یک سری

۲

بسکتبال

۱۴

۱۴

۱۴

یک سری

۳

فوتبال

۲۰

۲۰

۲۰

یک سری

۴

تنیس

۱۰

۱۰

۲۰

یک سری+ یک عدد مقام سومی

۵

بدمینتون

۱۰

۱۰

۲۰

یک سری+ یک عدد مقام سومی

۶

شنا

۲۱

۲۱

۲۱

یک سری

۷

دوومیدانی

۲۴

۲۴

۲۴

یک سری

۸

کشتی

۱۲

۱۲

۲۲

یک سری

۹

کاراته

۹

۹

۱۶

یک سری

۱۰

تکواندو

۱۰

۱۰

۱۸

یک سری

۱۱

تیراندازی

۱۰

۱۰

۱۰

یک سری

۱۲

شطرنج

۱۱

۱۱

۱۱

یک سری

جمع کل

۱۶۵

۱۶۵

۲۱۰

۱۲ سری+ ۲عدد مقام سومی

در طراحی پوستر المپیاد از المان‌های شهر تبریز استفاده کردیم

جمالی در خصوص طراحی پوستر المپیاد گفت: پوستر سیزدهمین دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که مرحله نهایی آن طی روزهای یکم تا هشتم شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود، هفته گذشته توسط دکتر عباس عطوف مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر صومی ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نشست سراسری نشریات دانشجویی در تبریز رونمایی شد.

وی گفت: در طراحی پوستر تلاش کردیم از المان‌های شهر تبریز استفاده کنیم و نمایی از منطقه گردشگری ایل گلی تبریز در وسط پوستر نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. ضمن این‌که لوگوی های ۱۲ رشته ورزشی حاضر درالمپیاد پیرامون پوستر طراحی شده است.

سیزدهمین دوره المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در ۱۲ رشته ورزشی فوتبال، والیبال، بسکتبال، تکواندو، شطرنج، شنا، تیراندازی، دوومیدانی، کشتی، کاراته، تنیس روی میز و بدمینتون در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.

۵۸دانشگاه علوم پزشکی برای حضور در مرحله پایانی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت اعلام آمادگی کرده‌اند. این در حالی است که در المپیاد دانشجویان پسر که سال ۹۵ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، در مجموع ۵۳ دانشگاه علوم پزشکی در رشته‌های مختلف مشارکت کرده‌بودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.