سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

معاون فر هنگی و دانشجویی علوم پزشکی کردستان؛

جهاد دانشگاهی عنوان نهادی انقلابی و برخواسته از تفکر پویای انقلاب اسلامی است

دکتر سپهر

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: جهاددانشگاهی که پس از انقلاب شکل گرفته به عنوان نهادی انقلابی و برخواسته از تفکر پویای انقلاب اسلامی در حوزه های گوناگون علمی، فناوری، دینی و فرهنگی فعالیت کرده و پیشرفت هایی را داشته است.

شعبان سپهر در گفت وگو با خبرنگار مفدا کردستان ، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان مولود انقلاب اسلامی یک حرکت زیبای علمی جهادی برای ترویج دانش فرهنگ و هنر اسلامی در برابر تهاجم فرهنگی غرب است. 

وی با بیان اینکه با توجه به وظایف جهادی این نهاد انقلابی و تاثیر آن در جامعه بهتر است راهبرد آن در تمام سازمان‌ها و دیگر نهادهای کشور تسری یابد، افزود: انجام تحقیقات کاربردی، پیگیری طرح های تحقیقاتی، ارائه خدمات علمی فنی، حمایت از دانشجویان و پژوهشگران مستعد، اجرای دوره های رسمی آموزش های علمی _کاربردی و ایجاد زمینه هایی برای اشتغال بیشتر فارغ التحصیل دانشگاهی از مهمترین وظایف این نهاد است. 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با تاکید بر اینکه اگر به درستی این اقدامات انجام گیرد، جهاددانشگاهی نقش کاربردی و وفادارانه ای از انقلاب اسلامی را به دنبال خواهد داشت بیان کرد : معتقدم که جهاددانشگاهی به عنوان یک مجموعه انقلابی، در ۴ دهه از عمر پربرکت انقلاب به ترویج علم و دانش با عمل به شایستگی اقدام کرده و با دلسوزی تمام در رشد و جهش علمی این کشور نقش داشته و توانسته است به شایستگی به این وظیفه خطیر خود عمل کند. 

سپهر گفت: جهاددانشگاهی مبلغ و مبین گفتمانی است که معتقد است با حفظ استقلال و تلاش و فعالیت انقلابی با هزینه‌های کمتر می‌توان راه خدمت رسانی عالمانه و محققانه به مردم را گشود و با بهره گیری از ظرفیت نخبگان جامعه و کشور به ویژه متکی بر دانش‌آموختگان برجسته دانشگاهی بسیاری از وابستگی های علمی و فناوری را رفع کرد. 

وی بیان کرد: راه مقابله با دشمن این است که ما از توانمندی های دانشمندان و دانشجویان نخبه خود حمایت کرده و در این خصوص به دانشگاه مفهوم و عمق ساختاری بیشتری بدهیم و در تمام عرصه ها حرکت جهادی را مورد نظر داشته باشیم، در واقع همین حرکت ها بوده‌اند که منشا بسیاری از جهش ها و پیشرفت های علمی و فناوری در کشور و منطقه بوده است. 

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، عنوان کرد: ایجاد امیدواری و حفظ اعتماد به نفس در جوانان و نخبگان کشور، توجه به صنعت توریسم از نقش های بنیادین نهادهایی همانند جهاددانشگاهی است که می‌تواند با مساعد کردن راه و حضور جوانان با انگیزه و مستعد زمینه را برایانجام فعالیت علمی، دانش بنیان و کاستن از فشارهای دشمن نقش بی بدیلی را فراهم کنند. 

سپهر افزود: جهاددانشگاهی که پس از انقلاب شکل گرفته به عنوان نهادی انقلابی و برخواسته از تفکر پویای انقلاب اسلامی در حوزه‌های گوناگون علمی، فناوری، دینی و فرهنگی فعالیت کرده و پیشرفت هایی را داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.