سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲

«شیوه‌نامه فعالیت خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت» ابلاغ شد

خانه نشریات

دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، شیوه نامه پیشنهادی مجمع نمایندگان خانه نشریات را تأیید و برای اجرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش مفدا، دکتر محمد رضا فراهانی در ابلاغ شیوه‌نامه ضمن ذکر هدف تاسیس این نهاد در سال ۹۴ و تاکید بر لزوم تبیین ساختار و وظایف این نهاد و همچنین تقدیر از همه دست‌اندرکاران خانه نشریات در سه دوره گذشته، از معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته است که بیش از پیش از این نهاد دانشجویی حمایت کرده و به منظور ایفای وظایف نمایندگان مناطق و اعضای شورای مرکزی خانه نشریات حداکثر مساعدت ممکن را انجام دهند.

این شیوه‌نامه توسط نمایندگان دور سوم شورای مرکزی خانه نشریات در جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفته و در چهار فصل و ۱۵ ماده  تدوین و در آن به تعریف نشریه دانشجویی، مجمع نمایندگان مناطق خانه نشریات، شورای مرکزی خانه نشریات و دبیر خانه نشریات پرداخته شده است.

در بخشی از فصل اول این شیوه‌نامه، حمایت و پشتیبانی از نشریات دانشجویی، ارتقای کمی و کیفی سطح نشریات دانشجویی، اولویت‌بندی مشکلات نشریات دانشجویی، برگزاری نشست‌های منطقه‌ای برای انتقال تجربیات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از اهداف خانه نشریات وزارت بهداشت است.

لازم به ذکر است؛ خانه نشریات در سومین دوره فعالیت خود اقدام به برگزاری شش نشست منطقه‌ای به همراه برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای فعالان نشریات دانشجویی علوم پزشکی کشور کرده است و همچنین شیوه‌نامه‌ای در خصوص حمایت مالی از نشریات دانشجویی را تدوین کرده است.

گفتنی است؛ با پایان دور سوم خانه نشریات وزارت بهداشت، دور چهارم این نهاد دانشجویی با اعضای جدید خود کار خود را در تاریخ ۱۱ مرداد ماه آغاز و در اولین نشست محمد مسلمی دانشجوی علوم پزشکی کرمان به عنوان دبیر چهارمین دوره خانه نشریات وزارت بهداشت انتخاب شده است.

برای دریافت شیوه‌نامه خانه نشریات وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.