سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد؛

آیین نامه استاد مشاور در دانشگاه های علوم پزشکی بازنگری می شود

مشاوره

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از تهیه پیش نویس آیین نامه های بازنگری و اصلاح شده کمیته های منطقه ای و استاد مشاور در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر حمید اکبری در نشست مجازی مدیران آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: قبل از این نشست، کمیته مشورتی با حضور مدیران آموزشی دانشگاه های ۱۰ کلان منطقه آمایشی در مرکز خدمات آموزشی به منظور هم اندیشی در خصوص اولویت بندی عناوین قابل بحث در این نشست برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص تفویض اختیارات کمیته نظارت بر آموزش به مناطق آمایشی از آنجایی که قسمت اعظم نظرات و تصمیمات متخذه در کمیته های منطقه ای دهگانه قابلیت اجرا داشته ولی چون بر اساس آیین نامه کمیته منطقه ای برای تصمیم گیری نهایی لازم بود به کمیته نظارت بر آموزش ارسال شود تصمیم گرفته شد با بازنگری آیین نامه کمیته منطقه ای این روند تغییر یابد و تصمیمات کمیته های دهگانه منطقه ای به طور قانونی قابلیت اجرایی داشته و لزومی به ارسال آنها به کمیته نظارت در ستاد نباشد.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: در مورد آیین نامه استاد مشاور از آنجایی که در دانشگاه ها چندان عملیاتی نشده و جدی به آن پرداخته نشد و با توجه به اهمیت توانمندسازی دانشجویان و ایجاد مهارت های ارتباطی علاوه بر بعد آموزشی توسط اساتید، موضوع بازنگری آیین نامه استاد مشاور و چگونگی اجرا، تامین هزینه و اطلاع رسانی آن مطرح شد.

وی افزود: در این نشست با ارائه پیش نویس بازنگری آیین نامه کمیته های منطقه ای و آیین نامه استاد مشاور (پس از نظر خواهی از دانشگاه ها) در خصوص اصلاحات لازم تبادل نظر شد.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مسائل مربوط به مشکلات و موضوعات مطروحه توسط دانشگاه ها، امور شاهد و ایثارگر، دانش آموختگان و امور مربوط به دانشجویان اتباع غیر ایرانی (با توجه به رویکرد افزایش ظرفیت پذیرش آنان) با هم اندیشی اعضای حاضر و مجازی نشست مورد بحث و بررسی و به سوالات مطروحه نیز پاسخ داده شد.

اکبری گفت: مقرر شد پیش نویس آیین نامه های بازنگری و اصلاح شده کمیته های منطقه ای و استاد مشاور پس از تصویب دبیرخانه شورای عالی برنامه ریزی به دانشگاه ها ابلاغ شود.

نشست مدیران آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، مدیران اداره کل شاهد و ایثارگر، معاون دانشگاه علوم پزشکی مجازی و نیز مدیران آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس و مجازی با مدیران آموزشی سایر دانشگاه ها در دانشگاه علوم پزشکی مجازی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.