سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر ، با حضور دکتر محمد رحمانیان ریاست دانشگاه ، دکتر محسن حجت معاون فرهنگی دانشجویی و اعضای شورای امر به معروف در دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد.

به گزارش مفدا-جهرم "  دکتر رحمانیان در این نشست، که در تاریخ ۹۷/۰۵/۱۳ برگزار شد،  بر لزوم گسترش فعالیت شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه و اجرای طرح های نو در جهت ترویج و اجرای این فریضه اوجب تاکید کرد.

وی ضمن تشکر از برگزاری جلسه نسبت به اولویت بندی کار و حرکت در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توصیه های لازم را ارائه نمود و عنوان داشت : امر به معروف و نهی از منکر پشتوانه‌ای محکم برای قدرتمندی نظام و برای حفظ مصالح دانشگاه است .

 

وی در رابطه با اهمیت امر به معروف و نهی از منکر ابراز داشت : امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به همین دلیل  می بایست اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه نسبت به شناسایی و معرفی معروف ها و منکر های موجود که وظیفه‌ای است همگانی و متفاوت در دانشگاه و مراکز درمانی بحث و تبادل نظر کرده و به یک نظر جامع رسیده، تا در جلسات بعد پربارتر و کاملتر به این مسئله مهم پرداخته شود.  

رئیس دانشگاه در رابطه با ساختار شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه گفت: طبق قانون در تمامی دانشگاه‌ها باید با گفتمان‌سازی، فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر را نهادینه کنیم.

کارشناس مسئول شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه نیز در این نشست، گزارشی از عملکرد این شورا، شامل اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد ایجاد گفتمان عمومی و تذکر همگانی ارائه نمود.  

گفتنی است ساماندهی و اجرای برنامه های فرهنگی دانشگاه ها با محور امر به معروف و نهی ازمنکر، وظیفه اصلی شورای امر به معروف و نهی از منکر بوده  تا با تبیین خط مشی کلی برای سایر شورها و اولویت‌بندی این معروفات و منکرات و برنامه‌ریزی برای مواجهه با آن به این مهم رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.