شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه؛

کارگاه کار با پیام رسان های اجتماعی برگزار شد

کارگاه کار با پیام رسان ها/همدان

کارگاه کار با پیام رسان های اجتماعی با هدف آشنایی و بروز کردن اطلاعات مسئوولان روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه و با حضور کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا همدان، معاونت فرهنگی و دانشجویی  با همکاری معاونت اطلاعات و آمار و روابط عمومی دانشگاه و با هدف افزایش آگاهی و بروز نمودن دانش مسئوولان روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه و حضور کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی اقدام به برگزاری کارگاه "کار با پیام رسان های اجتماعی "نمود.

در ابتدای این جلسه محمد جلال قاسمی مدیر مفدا همدان با خیر مقدم و تشکر از حضور مدعوین محترم اشاره کرد: امروزه داشتن دانش لازم در حوزه فضای مجازی اصلی مهم در کار در رسانه  و بخصوص روابط عمومی می باشد و باید این از این وسیله به عنوان یک فرصت استفاده نمود و آنرا به عنوان تهدید ندانست و از واحد اطلاعات و آمار و انفورماتیک دانشگاه که با همکاری خود و اعزام مدرس (مهندس میثم جهانی ) کمک به برگزاری کارگاه نمود تقدیر و تشکر  نمود.

در ادامه مهندس میثم جهانی مدرس و کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و از کارکنان دانشگاه پیشینه کار با پیام رسان و معایب و مزایای آن را تشریح نمود و خواستار کار با آگاهی و دانش در این حوزه را شد و سپس چند پیام رسان داخلی از قبیل گپ ، ایتا ، سروش و آی گپ را با پیام رسان تلگرام از نصب تا اجرا و کار با یکدیگر را مقایسه نمود. 

ایشان با اشاره به اینکه کار در حوزه فضای مجازی به دانش لازم در این زمینه و استفاده بهینه و صحیح احتیاج دارد گفت: شما حتی در منزل خود نیز باید اطلاعات لازم را برای استفاده بهینه و نظارت بر فرزندانتان را داشته باشید وگرنه امکان انحراف و  فاصله گرفتن از فرزندان را خواهید داشت.

سپس در ادامه به باگ ها در فضای مجازی و موتورهای جستجو و انجام عملیاتی که باعث ضریب امنیت بیشتر شود اشاره نمود .

در ادامه همکاران با ایجادفضای تعاملی پرسش و پاسخ به طرح سئوالات و مشکلات خود نمودند و از برگزاری کارگاه ابراز رضایت کامل داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.