چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱

معاون فرهنگی وزیر علوم

جشنواره ملی حرکت محصول پویایی انجمن‌ها و اتحادیه‌های علمی دانشجویی است

یازدهمین جشنواره ملی حرکت

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: یف کرد و افزود: جشنواره ملی حرکت محصول پویایی انجمن‌ها و اتحادیه‌های علمی دانشجویی است و توسعه، تقویت و روزآمدی آن از جمله سیاست‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی می‌باشد.

به گزارش مفدا، دکتر غفاری؛ معاون فرهنگی وزیر علوم در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنوار ملی حرکت این جشنواره را محصول پویایی انجمن‌ها و اتحادیه‌های علمی دانشجویی دانست و گفت: توسعه، تقویت و روزآمدی این جشنواره از جمله سیاست‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی است.

وی انجمن‌های علمی دانشجویی وسیع‌ترین تشکل دانشجویی در دانشگاه‌ها دانست و ادامه داد: دانشجویان و دانشگاه‌هایی که در بخش‌های مختلف جشنواره حضور دارند، شرایط و دغدغه‌های متفاوت داشته و لازم است در برنامه‌ریزی و برگزاری جشنواره حرکت، این شرایط در نظر گرفته شود.

دکتر غفاری همچنین با اشاره به لزوم بهره‌گیری از تجارب دوره‌های پیشین جشنواره، اظهار کرد: استفاده از تجارب دوره‌های پیشین موجب برگزاری جشنواره پیش رو با کمترین کاستی و بیشترین دستاورد خواهد شد.

وی با تاکید بر ظرفیت‌های قابل توجه و توانمندی‌های مدیریتی دانشگاه اصفهان، نسبت به برگزاری موفق این دوره از جشنواره و میزبانی بسیار خوب این دانشگاه ابراز امیدواری کرد.

در ادامه این جلسه مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، با تشریح ابعاد مختلف جشنواره، پویایی جشنواره و رسیدن به وضعیت مطلوب را در گرو همکاری بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی، همراهی دانشگاه‌ها و اراده‌ای برای تغییر وضعیت دانست و افزود: در این دوره از جشنواره به طور ویژه بخش بین‌الملل و بخش ارتباط جامعه و دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های همکاری در برگزاری جشنواره‌ها، اظهار کرد: با توجه به اینکه شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان‌های مختلف حضور موثر داشته و گزارش‌های مساله‌شناسی مطلوبی تهیه و ارائه کرده است، در ارزیابی‌ها به این نتیجه رسیدیم که این شبکه می‌تواند در انتقال مشکلات استان‌ها به دانشجویان انجمن‌های علمی کمک کند و درصدد هستیم از ظرفیت شبکه در برگزاری جشنواره حرکت استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت علوم، در ادامه این جلسه دکتر رضایی، مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اصفهان ضمن تشریح اقدامات انجام شده در دانشگاه اصفهان به عنوان میزبان جشنواره، گفت: دانشگاه اصفهان در تلاش است که در بخش‌های مختلف جشنواره ظرفیت‌های اقتصادی، صنعتی و فرهنگی استان را به کمک بگیرد و در این راستا اقداماتی جدی صورت گرفته است.

گفتنی است این جشنواه در یازدهمین دوره خود در آذر ماه جاری به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.