شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰

اقدامات کمیته پزشکی و بهداشت سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر اعلام شد

اورژانس

کمیته پزشکی و بهداشت سیزدهمین الپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سه زمینه بهداشت اماکن رفاهی و ورزشی، سالن ها و مراکز تهیه و توزیع غذا، مراقبت های پیش بیمارستنانی و مراقبت های بیمارستانی تمهیدات لازم را اندیشیده است.

به گزارش مفدا تبریز، کمیته پزشکی و بهداشت سیزدهمین المپیاد دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در زمینه مراقبت‌های پیش بیمارستانی، اورژانسی و بیمارستانی همه شرکت کنندگان را تحت پوشش بیمه قرار داده است.

این کمیته اماکن و سالن‌های رفاهی و ورزشی را به طور کامل از نظر بهداشت محیطی و بهداشت حرفه‌ای مورد بررسی قرار داده است و تا روز برگزاری این المپیاد و در حین برگزاری آن‌ها را مورد پایش قرار خواهد داد.

کمیته پزشکی و بهداشت سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های شمالغرب کشور تمهیدات لازم را در دو راستای اقدامات اورژانسی و مراقبت‌های درمانی شامل مراقبت‌های پیش بیمارستانی و مراقبت های بیمارستانی انجام داده است.

از جمله این تمهیدات می‌توان به برنامه‌ریزی برای استقرار امکانات اورژانسی با کادر سلامت شامل: کارشناسان بهداشت، پرستاران و پزشکیاران و پزشک اشاره کرد. همچنین پایگاه های اورژانس نزدیک به سه خوابگاه که شرکت کنندگان در آن اسکان داده خواهند شد به صورت آماده باش خواهند بود.

سه بیمارستان امام رضا(ع) تبریز، شهدا تبریز و سینا تبریز با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در مدت برگزاری المپیاد در حالت آماده باش خواهند بود و نمایندگان کمیته پزشکی و بهداشت المپیاد در هر سه حضور خواهند داشت تا در صورت نیاز به مراقبت بیمارستانی در این بیمارستان‌ها هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.