شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹

همایش دو روزه نجوم و قرآن در دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار شد

نجوم و قرآن گراش

به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه و با هدف آشنایی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی گراش با زیبایی‌ها و عظمت خلقت از منظر علوم و قرآن، همایش دو روزه‌ای با عنوان "نجوم و قرآن" در این دانشکده برگزار شد.

به گزارش مفدا گراش، این همایش دو روزه به همت کانون قرآن و عترت (ع) دانشکده علوم پزشکی گراش و با حضور دکتر سیدحسین امیدیانی، عضو انجمن پیوسته فیزیک و عضو انجمن پیوسته نجوم ایران در این دانشکده برگزار شد.

امیدیانی در این همایش ضمن بیان مباحث علمی و تطابق آن با قرآن گفت: انسان با این همه پیشرفت در زمینه‌های علمی به‌خصوص در علم نجوم و کیهان شناسی، هنوز ذره‌ای از عظمت خالق هستی را درک نکرده است و نخواهد توانست به بسیاری از این عظمت‌ها پی ببرد.

وی به عمر زمین اشاره کرد و افزود: طبق نظریه دانشمندان، عمر زمین حدود چهار و نیم میلیارد سال است در حالی که عمر خورشید و کهکشان راه شیری و دیگر کهکشان‌ها بسیار بسیار بیشتر از زمین است و انسان زمانی که در این مباحث تحقیق و پژوهش می‌کند عظمت خداوند را درک می‌کند.

این پژوهشگر نجوم در ادامه با اشاره به آیات قرآن، به فلسفه خلقت ستارگان و کهکشان‌ها پرداخت و گفت: هر مطلب علمی که دانشمندان با علوم امروزی به آن دست می‌یابند، خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است.

یکی دیگر از مباحث همایش، انفجار بزرگ و آغاز هستی بود که امیدیانی با استناد به مطالب علمی و پژوهشی به بیان آن پرداخت.

امیدیانی در پایان افزود: چنین خالقی سزواوار سپاس است و حداقل کاری که یک انسان انجام می‌دهد در برابر این عظمت خالق، خواندن نماز و تشکر از پروردگار هستی است.

برنامه پرسش و پاسخ بخشی از این همایش دو روزه بود که امیدیانی به سوالات حاضران پاسخ داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.