سه‌شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲

حضور جهادی تیم "شهید ابراهیم هادی"دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در روستاهای شهرستان تنگستان

تیم جهادی شهید ابراهیم هادی.بوشهر.کری 96

اردوی جهادی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر متشکل از همه تشکل ها و کانون ها و هیئت های مذهبی دانشجویی ، توسط بسیج دانشجویی و کانون اردوی جهادی شهید ابراهیم هادی به مدت ده روز در روستای محروم سالم آباد و کری و کلات از شهرستان تنگستان بوشهر برگزار شد.

تیمی از کارگروه تخصصی فعالیت  جهادی متشکل از بسیج دانشجویی و کانون اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی طی برگزاری جلسات متعدد و تقسیم کار و اعزام کار گروه به منطقه مورد نظر و شناسایی دقیق و نیازمندیهای روستا و طی دیدار و جلسه با شورای روستا و دهیار و پایگاه مقاومت و اهالی محل و خانه بهداشت  از نزدیک با بررسی همه جانبه و تهیه لیست ارائه خدمات و با توجه به امکانات موجود شروع به برنامه ریزی و تعیین اهداف نمود.

طول مدت تعیین شده ارائه خدمات اردوی جهادی به مدت ده روز از تاریخ بیست و سوم  مردادماه لغایت یکم شهریور ماه تعیین گردید و بخش های درمانی و بهداشتی وآموزشی و فرهنگی و عمرانی و مشاوره خانواده  مورد بررسی و مد نظر قرار گرفت.

فعالیت های درمانی                                                                                     

فعالیت های درمانی که به روستای سالم آباد و کری و کلات صورت گرفت شامل دندانپزشکی پزشکی-

فعالیت های بهداشتی                                                                                       

خدمات بهداشتی شامل آموزش های لازم در زمینه رعایت بهداشت فردی و رعایت بهداشت همگانی و مبارزه با بیماریها و حشره های ناقل بیماری و آموزش و رعایت بهداشت دهان و دندان

فعالیت های آموزشی                                                                                           

خدمات آموزشی در زمینه برگزاری کلاسهای تقویتی و کنکور و کلاس قرآن و کلاسهای گلدوزی و خیاطی و کاردستی و  قصه گویی  جهت دانش آموزان دختر و پسر بصورت مجزا برگزار شد.

فعالیت های ورزشی                                                                                            

شامل برگزاری مسابقات فوتبال ساحلی در بین دانش آموزان                                          

فعالیت فرهنگی                                                                                                 

برگزاری مراسمات مذهبی در سه روستا بصورت مجزا شامل شهادت امام محمد باقر(ع) در روستای کلات و برگزاری دعای عرفه در روستای کری و عید سعید قربان و مراسم اختتامیه در روستای سالم آباد برگزار شد. د راین ده روز بمناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن دیدار با خانواد های شهدا با حضور مسئولین دانشگاه ، معاون فرهنگی جناب آقای مهند س محمدی جناب آقای مرکبی مشاوره ریاست دانشگاه در امور ایثارگران و جمعی از کارمندان صورت پذیرفت و برگزاری دعای ندبه و زیارت عاشورا نیز با حضور ساکنین روستای کری در حسینه برگزار شد.

فعالیت های عمرانی                                                                                         

خدمات  عمرانی شامل نقاشی و رنگ آمیزی درب و پنجره و دیوارهای مدرسه و مساجد و دیوار نویسی و رنگ آمیزی کلاس های درسی و نقاشی  عکس  شهدا و شعارها و احادیث ائمه جهت اشاعه فرهنگ مذهبی و فرهنگ ایثار و شهادت در سه روستای منطقه انجام شد.

فعالیت مشاوره و راهنمایی

برگزاری کارگاه فرزند پروری و کارگاه آموزش پیش از ازدواج برای جوانان و خانواده ها  توسط اداره مشاوره و راهنمایی دانشگاه در روزهای یکشنبه ۲۸/۵/۹۷  در روستای کری از ساعت ۹ صبح الی ۱۱:۳۰ و سه شنبه ۳۰/۵/۹۷ از ساعت ۹ الی ۱۱:۳۰ صبح با تدریس خانم بارانی کارشناس ارشد مشاوره خانواده  در روستای سالم آباد برگزار شد.

در آخرین شب پایانی اردو که مصادف شده بود با عید سعید قربان جشن با شکوهی همراه با اختتامیه اردو بصورت مشترک بین سه روستا با حضور اکثر مردم روستا و شورا و دهیار و پایگاههای مقاومت و مسئولین دانشگاه  در زمین چمن روستای سالم آباد برگزار گردید که ایاب و ذهاب مردم در بین روستا توسط اتوبوس دانشگاه انجام گردید و ازکلیه عوامل اجرایی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.