چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱

منشور اخلاقی امام علی (علیه السلام) برای کارمندان

دکتر خادم وطن.JPG

به گزارش مفدا ارمیه؛ نشست صمیمی کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی به مناسبت روز کارمند ۴ شهریور ماه برگزار شد .

به گزارش مفدا ارمیه؛ نشست صمیمی کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی به مناسبت روز کارمند ۴ شهریور ماه برگزار شد .

در این نشست ضمن تقدیر از کارکنان توسط معاون و مدیران حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی، دکتر شهرام خادم وطن مدیرفرهنگی و فوق برنامه بیان کرد: هفته دولت فرصتی مغتنم در پاسداشت و گرامیداشت یادوخاطره شهیدان والامقام مسئول وکارمند است که حضور در سنگر جهاد و شهادت در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی را به حضور دنیوی ترجیح دادند و با خون سرخ خویش در روزهای افتخار و حماسه، تلالو روشنی از ایمان و عمل را به یادگار نهادند.

دکتر خادم وطن بیان داشت: بی‌شک حضور ارزشمند و صمیمی کارمندان ساعی و پرتلاشی هم چون شما عزیزان در خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه، منشأ خدمات سازنده‌ای است که ثمرات آن را همگان شاهد و ناظر هستند.

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در مورد جایگاه کارمند در اسلام افزود: در اسلام، منزلت اجتماعی به عنوان موهبت و امانت الهی در اختیار کارمندان قرار می گیرد تا برای رفع محرومیت ها و گرفتاری ها از امور جامعه به کار گرفته شود. ازاین رو، امام علی علیه السلام به یکی از کارگزاران خود چنین می گوید: «کاری که به عهده توست، طعمه نیست، امانتی است که بر گردنت نهاده اند.» بنابراین، اگر کارمندان و کارگزاران نظام اسلامی با انگیزه های الهی، امانت داری و خدمت رسانی به مردم در جایگاه خود قرار گرفته اند، باید شکرگزار پروردگار بزرگ باشند؛ زیرا در جایگاهی هستند که می توانند خاطری را شاد کنند، غمی را بزدایند، بی پناهی را پناه دهند و مظلومی را یاور باشند و به این ترتیب، زمینه رشد و تعالی خود را فراهم سازند. رسول خدا صلی الله علیه و آله در این باره می فرماید: «وقتی خداوند برای بنده ای نیکی خواهد، حاجت مردم را در دست او قرار می دهد».

ایشان از جمله ویژگی های لازم برای گزینش کارمندان را تقوا، خیرخواهی درباره مردم، مسئولیت پذیری بیان کرد وادامه داد: در اسلام، برآورده کردن نیازهای اساسی کارمندان، به ویژه نیازهای مالی و اقتصادی، از وظایف اصلی حکومت است، چنان که امیرمؤمنان علی علیه السلام این وظیفه را پس از ویژگی هایی که برای انتخاب کارمند برمی شمرد، از وظایف حکومت می داند و می فرماید: «روزی فراوان بر آنان ارزانی دار که با گرفتن حقوق کافی در اصلاح خود بیشتر می کوشند و با بی نیازی، به اموال بیت المال دست نمی زنند و اتمام حجتی است بر آنان اگر فرمانت را نپذیرفتند یا در امانت خیانت کنند.» احساس رضایت در کارمند زمانی به وجود خواهد آمد که افزون بر نیازهای اقتصادی، به نیازهای روحی و روانی او توجه شود. این دسته از نیازها می تواند شامل نیاز به قدردانی، برخورد عادلانه، امنیت شغلی، دست مزد خوب، امکان ترفیع، وفاداری از طرف سرپرست و مانند آن باشد. تا زمانی که نیازهای روحی ـ روانی کارمندان برآورده نشود، هرگز به طور کامل درباره سازمان مربوط، احساس تعهد نخواهند کرد و شور و شوق لازم را برای این فعالیت نخواهند داشت.

در پایان دکترخادم وطن به صورت تیتر وار منشور اخلاقی امام علی علیه السلام برای کارمندان بیان کردند:

۱. نگهبان نفس خویش باش؛

۲. از سلام و تعارف و مهربانی به مردم کوتاهی مکن؛

۳. پر و بالت را برای مردم بگستران و با مردم گشاده روی و مهربان باش؛

۴. کاری که بر دوش توست طعمه نیست، امانتی است که بر دوشت نهاده اند؛

۵. بالاتر از خود را فرمان ببر، تا پایین تر از تو فرمانبردارت باشد؛

۶. کار هر روز را در همان روز انجام ده؛ زیرا هر روز، کاری مخصوص به خود دارد؛

۷. بکوش تا هر کاری را در جای خود و زمان مخصوص به خود انجام دهی؛

۸. با خدا، مردم و خویشاوندان انصاف را رعایت کن؛

۹. هرگز به خدمت هایی که انجام دادی، بر مردم منت مگذار؛

۱۰. در وعده ای که به مردم دادی، خلف وعده مکن؛

۱۱. هرگز نیکوکار و بدکار را در نظرت یکسان قرار مده؛

۱۲. از همکاران نزدیکت سخت مراقبت کن؛

۱۳. از حوادث گذشته تاریخ، برای آینده عبرت بگیر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.