شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳

نتایج کاروان ورزشی دانشجویان دانشگاه در سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت

كاروان ورزشي دانشجويان پسر كاشان

کاروان ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه، در مجموع موفق به کسب سه مدال برنز این دوره از مسابقات شد.

به گزارش مفدا کاشان، کاروان ۴۵ نفره  دانشجویان دانشگاه که در قالب هشت تیم شامل: تکواندو، بدمینتون، دو و میدانی، شطرنج، شنا، بسکتبال، کشتی و تیراندازی به مسابقات ورزشی سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان پسر وزارت  بهداشت اعزام گردید در مجموع موفق به کسب سه مدال برنز در رشته های تکواندو و دوبل آزاد بدمینتون شدند.

مدال برنز وزن ششم (۷۴-۸۰ کیلوگرم)  رشته تکواندو توسط امیرحسین گل افشان

امیرحسین گل افشان دانشجوی رشته بهداشت محیط  رقابت خود را از صبح روز شنبه سوم شهریور ماه با ۱۶ ورزشکار دیگر آغاز کرد که در اولین بازی خود امیرحسین بیگلری از همدان را شکست داد و به مصاف حریفی از دانشگاه تهران رفت. در بازی دوم نیز بازیکن شایسته دانشگاه از سد حریف خود، احمد رضا شکرچیان گذشت و برنز خود را قطعی کرد. اما در دیدار بعدی نتوانست حریف خود از دانشگاه اردبیل را شکست دهد و به مدال برنز بسنده کرد.

مدال برنز وزن سوم (۵۸-۶۳ کیلوگرم) رشته تکواندو توسط محمد امین آبکار

محمد امین آبکار دانشجوی رشته پرستاری رقابت خود را از صبح روز یکشنبه چهارم شهریور ماه با ۳۱ ورزشکار دیگر آغاز کرد که در دو بازی اول خود حریفان از دانشگاه­ های اصفهان و ایران  را ناک اوت امتیازی کرد و پیروز شد. در دیدار سوم نیز حریف خود را شکست داد و مدال برنز خود را قطعی کرد.  محمد امین آبکار در دیدار بعدی خود با اختلاف امتیاز ناچیز نتیجه را به دانشگاه گیلان واگزار کرد و موفق به کسب مدال برنز شد.

مدال برنز دوبل آزاد رشته بدمینتون توسط حسین داوری و علی زمانیان

در رشته بدمینتون بخش دوبل آزاد مسابقات، حسین داوری (رشته دندانپزشکی) و علی زمانیان (رشته پزشکی) با  سه  برد مقابل حریفان خود از دانشگاه های ایران، اهواز،  تبریز و شکست مقابل دانشگاه اصفهان به مقام سومی بسنده کردند. دو بازیکن دیگر دانشگاه: افلاطونیان و رفیعی دانشجویان رشته پزشکی بعد از دو برد مقابل دانشگاه های ایران و زنجان به جمع هشت تیم راه یافتند اما با شکست مقابل تبریز از صعود به مرحله بعد بازماندند.

 رشته دومیدانی

در ماده ۵۰۰۰ متر، مسعود زمانی (رشته پزشکی) با ثبت رکورد ۱۹:۳۰ رتبه چهارم، محمد امین معتقدی (رشته پزشکی) در همین ماده با ثبت رکورد ۲۱:۳۰ رتبه ششم و  ستار طبایی (رشته هوشبری) در پرتاب وزنه با رکورد ۱۰.۸۴ متر به رتبه ششم مسابقات دست یافت.

رشته شنا

رتبه هشتم در ماده ۴*۱۰۰ متر آزاد تیمی توسط ناصح غفور (رشته دستیاری کودکان)، قربانی (رشته پزشکی)، ساکی پور (رشته پزشکی)، آرمان فر (رشته پزشکی) از بین ۱۶ تیم

رتبه نهم ماده ۵۰ متر کرال پشت توسط عرفان قربانی از بین ۳۳ شرکت کننده

رتبه نهم ۱۰۰ متر کرال پشت توسط دکتر پیام ناصح غفور از بین ۳۷ شرکت کننده

رتبه یازدهم ۴ * ۵۰ متر مختلط انفرادی توسط عرفان قربانی از بین۳۴ شرکت کننده

بسکتبال

تیم بسکتبال دانشگاه  که  با تیم­ های تهران و تبریز  هم گروه بود پس از برد جسورانه ۵۱ به ۵۰ مقابل تبریز و پیروزی قدرتمندانه ۵۰ به ۳۶ دانشگاه تهران به عنوان اول گروه به مرحله بعد راه یافت و در جمع هشت تیم برتر مسابقات قرار گرفت. اما در دیدار پلی آف مقابل دانشگاه اصفهان بازی را با نتیجه ۴۹ به ۴۶ واگذار کرد و به مقام پنجمی مسابقات بسنده کرد.

گفتنی است با بسته شدن پرونده سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر وزارت بهداشت، این دانشگاه در جایگاه ۲۰ دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.