چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰

گفتگو با سرپرست تیم بسکتبال و شطرنج دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

قشری که با سلامت مردم در ارتباط است خود باید جسم و روح سالمی داشته باشد

تربیت بدنی صادقی

صادقی در رابطه با وضعیت تیم بسکتبال تشریح کرد:" با وجود رکودی که در دوره قبل برای بسکتبال به وجود آمده بود و همچنین با وجود تاخیر در آغاز تمرینات جدی، موفق شد در جمع چهار تیم نخست این المپیاد با اختلاف اندک قرار گیرد."

به گزارش اصفهان مفدا، سرپرست تیم های بسکتبال و شطرنج در رابطه با وضعیت تیم شطرنج گفت: از بین جمع ۷ نفره ای که بصورت جدی از ابتدای سال تمارین خود را شروع کردند، ۴نفر برگزیده شدند که درنهایت یک مدال برنز در بخش انفرادی و در امتیاز کلی،نتیجه سوم را کسب کردیم.

وی افزود امتیاز تیم ما با تیم دوم یکسان بود ولی در پوئن شکنی نتیجه را واگذار و کاپ مقام سوم را کسب کردیم.
تیم بسکتبال نیز با وجود رکود چندین ساله توانست در ورودی المپیاد شرکت کرده و به دسته یک دست یافت.وهمچنین درنهایت توانستیم جز ۴ تیم برتر باشیم.


در این دوره از المپیاد عملکرد تمامی تیم ها از سطح بالایی برخوردار بود و رقابت ها به شدت فشرده و غیرقابل پیش بینی بود.
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حمایت هایی بالاتر از حد انتظار ما داشت و از نظر امکانات و همچنین حضور مربیان مجرب مشکلی احساس نمی شد.و حمایت های حوزه ریاست، معاونت فرهنگی و معاونت پشتیبانی زمینه ساز انگیزه مثبتی در ورزشکارانمان شد و باعث شد نتیجه پیروزی مطلق و قاطعانه ازآن اصفهان شود.


صادقی در پاسخ به چالش طعم پیروزی مدعی شد:
طعم پیروزی برای اصفهان احساس جدیدی نیست چراکه این پیروزی ها برای اصفهان که هم از لحاظ تیپ دانشگاهی و هم از لحاظ ورزشی همواره در سطوح برتر حضور داشته تکرار تجربیات پیشین است!

وی درارتباط با چالش آمادگی اطلاع رسانی به هیئت داوران درصورت مطلع شدن از تقلب و استفاده از مواد نیرو زا گفت: اعتماد عمیقِ ناشی از شناخت کامل بنده از تیم، کوچکترین احتمال چنین اتفاقی را با قاطعیت رد می کند.
دوپینگ استفاده غیر متعارف از مواد غذایی بوده و به شدت مضر است.ضرر این مواد برای خود فرد بسیار بیشتر از زیان حیثیتی تیم است و ما هرگز یک فرد را فدای اهداف خود که قهرمان شدن است؛ نمی کنیم.تجربه و تحصیلات بنده در این رشته به من ثابت کرده است که توصیه به ورزش، توصیه به سلامتی است. اگر در زمینه های مختلف ورزش شرایط را برای جوانان فراهم کنیم، جامعه سالمی که در آینده به ارمغان خواهد آمد بسیار ارزشمند خواهد بود.


سازمان بهداشت جهانی در حوزه ارتقای سلامت بر نکته تاکید دارد: بحث فعالیت جسمانی منظم،تغذیه مناسب و کنترل استرس و فشارهای روانی. پویایی و فعالیت،که نکته نخست است؛ بر عهده تیم آموزشی ماست و از آنجایی که تحرک منظم کنترل استرس را نیز تحت تاثیر قرار می دهد؛ مدیریت فشار های روانی جوانان نیز برعهده ما خواهد بود. در صورت عملکرد درست، درآینده بیماری های مختلف قلبی عروقی،پوکی استخوان، ناهنجاری های اسکلتی، آلزایمر و ضعف عضلانی در قشر مسن از بین خواهد رفت.
رسالت ما رسالت مهمی است.همیشه پیشگیری مقدم بر درمان است و مسئولان ورزشی پیشگامان پیشگیری انواع ناهنجاری ها در جامعه اند."

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.