شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷

معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

آزمون غربالگری سلامت روان برای دانشجویان علوم پزشکی اجرا می شود

آزمون غربالگری سلامت روان برای دانشجویان علوم پزشکی اجرا می شود

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از اجرای آزمایشی (پایلوت) یک آزمون جدید غربالگری جهت ارزیابی سلامت روان دانشجویان جدید الورود دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد

به گزارش مفدا گیلان به نقل از مهر، دکتر محمدرضا فراهانی گفتند : در سال های تحصیلی گذشته دو آزمون برای غربالگری و ارزیابی سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی به کار گرفتیم که هر کدام از این تست ها مزایا و معایبی داشت. اکنون یک آزمون سومی به صورت پایلوت در حال اجرا است که در صورتی که دقت این تست قابل قبول باشد، احتمال دارد از آن به عنوان تست غربالگری استفاده کنیم.

وی افزود: یکی از اشکالات تست های گذشته این بود که تعداد سئوالات زیاد بود و مصاحبه هم باید انجام می شد. با توجه به اینکه نیروی انسانی در حوزه مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی محدود است و مصاحبه نیز هزینه زیادی دارد، تست مطلوب برای مشاوره تستی است که بتواند دقت بالایی داشته باشد و علاوه بر آن هزینه زیادی را ایجاد نکند.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت یادآور شد: آزمون نهایی ممکن است به صورت ترکیبی از تست هایی که دقت بالایی داشته باشند انتخاب شوند تا بتوانیم نتایج خوبی از آن بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: ارزش تست هایی که برای غربالگری و ارزیابی سلامت روان دانشجویان جدیدالورود دانشگاه های علوم پزشکی استفاده می شود این است که بتواند اختلالات را به بهترین نحو شناسایی کند و هزینه را نیز کاهش دهد.

فراهانی تاکید کرد: در صورتی که تست های مورد نظر نتایج را با دقت بالایی به ما بدهند درباره استفاده از آنها برای ارزیابی سلامت روان دانشجویان جدید الورود دانشگاه های علوم پزشکی تصمیم می گیریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.