شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰

احمد نفری سرپرست تیم تیراندازی وکاراته در گفت و گو با خبرنگار اصفهان مفدا:

"برای ورود تیم تیر اندازی به دوره بعدی المپیاد،نیاز به نوسازی و بازسازی تجهیزات از رده خارج شده داریم"

تربیت بدنی نفری

احمد نفری در پی تجربیات سه دهه فعالیت ورزشی در دانشگاه اتحاد و همکاری بین بخشی را عامل موفقیت و درخشش دانشگاه علوم مزشکی اصفهان در این دوره و نیز دوره های قبلی المپیاد دانست .

به گزارش مفدا اصفهان احمد نفری سرپرست تیم تیراندازی و کاراته اصفهان در سیزدهمین المپیاد پسران تغییر و تحولات مربی و سرپرست تیم های اصفهان را اینگونه شرح داد:"بنده از سال ۱۳۶۹ بعنوان کارشناس تربیت بدنی و مربی تیم فوتبال استخدام شدم.از آن زمان سختی و سطوح کار به مرور زمان گسترده شد و مدیریت کردن۱۲رشته مشکل بود. از این رو ازبین کادر تربیت بدنی هر نفر مسئولیت دو یا سه تیم را برعهده گرفت و برای مربی گری هر تیم بطور اختصاصی، مربیان حرفه ای از خارج دانشگاه دعوت کردیم.
روند المپیاد در ۳۰ سال اخیر همواره در تغییر و تحول بوده است. در ابتدا این طرح بصورت چند مسابقه برای چند رشته محدود بود اما از سال۷۴ بصورت قانون مند اصول المپیاد برای آقایان و بانوان تعریف شد. اوایل این طرح بطور متمرکز در یک شهر همزمان برای بانوان و آقایان برگزار می شد اما پس افزایش استقبال از مسابقات، برای تامین رفاه بیشتر مسابقات آقایان و بانوان تفکیک شده و یک سال در میان برگزار شد.

اصفهان هم به دلیل امکانات دانشگاه تیپ یک و هم به دلیل حمایت مسئولان همواره حائز رتبه های برتر بوده است.
امکانات و حمایت های مختلف دانشگاه زمینه ساز موفقیت های پی درپی اصفهان در مسابقات ۳۰ سال گذشته شده است اما اگر بخواهیم این صدرنشینی ها تداوم یابد؛ بایستی با فراهم سازی بودجه ،امکانات حرفه ای تر و به روز تری آماده سازیم و سرمایه گذاری بر دپارتمان تربیت بدنی را گسترش دهیم.
در این دورانی که جوانان و مخصوصا دانشجویان با مشکلات متعددی از جمله مشکلات اقتصادی و اعتیاد رو به رو هستند، وظیفه بارز مسئولان گروه تربیت بدنی و همچنین مدیریت تربیت بدنی است که مانند دوبال، با حمایت، برنامه ریزی و جذب دانشجویان زمینه ساز پرواز آنان به افق های روشن تر و ساختن جامعه ای سالم تر شوند.
تغذیه ی با کیفیت، اسکان قابل قبول، جوایز و حمایت های مالی باعث می شود دانشجویان ترغیب شوند که در اوقات فراغت خود به ورزش حرفه ای بپردازند.
وی همچنین در راستای تلاش های چندرسانه ای با عنوان #طعم شیرین پیروزی  تاکید کرد:" این عنوان و تلاش های خستگی ناپذیر عکاس و فیلمبردار همراه تیم، حقیقتا به منبع ارزشمند انگیزه و روحیه ی اعضای تیم ما بدل شدند. بنده و اعضای تیمم برخود وظیفه می دانیم که بابت تمام انرژی، وقت و روحیه ای که آقایان یاری و شجاعی فر صرف تشویق تمام ورزشکارانمان کردند تشکر و قدردانی نماییم.
این تشویق ها و تحسین ها زمینه ساز شد که در زمان هایی که ورزشکارانمان خود را باخته بودند، جنگندگی و سرزندگی خود را بازیافته و به میدان رقابت ها بازگردند.
#طعم شیرین پیروزی برای ما حقیقتا طعم پیروزی را به ارمغان آورد.

در دورانی که ابتدای کار المپیاد بود نظارت سختگیرانه ای بر روند المپیاد اعمال نمی شد و تقلب هایی نظیر آوردن ورزشکاران حرفه ای غیر دانشجو زیاد دیده می شد اما در چندسال اخیر نظارت ها با دقت بیشتری اعمال می شود بطوریکه در چندمورد محدودی که تقلب هایی در چند شهر دیده شد؛ توبیخ و برکناری مدیر تربیت بدنی و حتی معاون دانشجویی را درپی داشت.
در اصفهان نیز قوانین مربوط به ورزشکاران،مربی، سرپرست و... به شدت کنترل می شود.
نفری در ادامه در ارتباط با جذب دانشجویان به حیطه ورزش افزود: با وجود سنگینی برنامه درسی و اوقات فراغت اندک، وقت گذاشتن برای ورزش بسیار ارزشمند و مفید است و باعث می شود عمر مفید کار تخصصی شان بجای ۳۰ سال، ۴۰ یا حتی ۵۰ سال باشد.
در کل برای تامین امکانات ورزشی هر دانشجو هزینه ای که می شود ( چه دانشجوهای روزانه و چه دانشجویان بین الملل) هزینه های سنگینی است و شایسته است که به نحو احسن از اینها استفاده شود. ورزش کردن دانشجویان رشته های علوم پزشکی از آن رو که با بهداشت مردم در ارتباط اند؛ نه تنها زمینه ساز سلامتی خود آنها می شود بلکه سلامت جامعه را نیز بهبود می بخشد.
وی در باب حمایت های مسئولین و لزوم اتحاد بین بخشی برای پیشبرد کار ها عنوان کرد:" موفقیت در المپیاد چه امسال و چه سال های گذشته کاری انفرادی یا مختص کادر تربیت بدنی نیست بلکه امری گروهی و جمعی بوده است و اگر حمایت کل معاونت دانشجویی انجام میشه حتما حمایت باقی همکاران را می خواهد، اگر خوابگاه خوب نباشد،از نظر تغذیه خوب ساپورت نشویم،از نظر فرهنگی درگیر نشویم،اگر خوب این امکانات فراهم نشود طبیعتا نتیجه خوبی هم نمیتوانیم بدست بباریم،از طرفی هم معاونت اموزشی همکاری خوبی با ما دارد،چون بچه ها اکثرا خصوصا سال  های بالای پزشکی درگیر بخش هایی هستند که براحتی نمی توانند شرکت کنند ومعمولا این چند ساله با ما خوب همکاری کردند و ما مکاتبه می کنیم و اموزش هم کاری می کند که بتوانند در تمرینات شرکت کنند و برای مسابقه فرجه لازم پیش بینی بشود، از نظرامتحان و درسی هم معمولا اساتید خوب همکاری کردند،این ها همه دست به دست هم میده تا یه تیم خوب تشکیل بشود و بتواند نتیجه خوبی نیز بگیرد"

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.