یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴

گفتگو با مسئول اداره تغذیه:

من از انتقاد استقبال می کنم،دانشجو نباید منفعل باشد و کاری به شرایط اطراف و حق خودش نداشته باشد!

اداره تغذیه اصفهان

در آستانه سال تحصیلی جدید با مسئول اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفتگویی داشته ایم که شرح آن را در ذیل می خوانید

به گزارش مفدا اصفهان احمدی در گفتگو با خبرنگار مفدا افزود انتقاد باید درست و سازنده باشد،هم خوبی ها باید گفته شوند و هم بدی ها...وقتی دانشجو به کارکنان زحمت کشی که با تمام وجود و انگیزه کار می کنند وحتی در این راه دچار صدمه هایی هم می شوند و ما حتی یکبار حالی هم ازشان نمیپرسیم...معترضانه میگوید غذایتان افتضاح است، تمام خستگی روز در تنشان می ماند...

دانشجو باید سیستم تغذیه را متعلق به خودش بداند نه در مقابل خودش...اگر دانشجو به جای ذهنیت منفی که بسیار آسیب زننده است، در کنار ما باشد،با هم همکار شده و با انگیزه بیشتری کار می کنیم و در نتیجه کیفیت کار هم بالا می رود.

وی در رابطه با نحوه ی تهیه و توزیع غذا گفت:ما برنامه غذاییمان را با کمک دانشجویان تنظیم می کنیم،بعد از آن هم به صورت انفرادی با دانشجویان در ارتباط هستیم،هر شب در خوابگاه ها نماینده داریم و بازخورد کارمان را به صورت گروهی، انفرادی و از طریق اعضای شورا دریافت می کنیم. سپس بر مبنای برنامه ی غذایی مدون ، مواد غذایی از شرکت طرف قرار داد( که هر ساله در مناقصه ای که گذاشته می شود انتخاب می شود) خریداری می شود. و در خرید این مواد غذایی  تمام نکات بهداشتی اعم از پروانه ساخت،تاریخ تولید و... بررسی شده،  سپس مواد خریداری شده با توجه به شرایط نگهداری خاص خودشان در انبارهای مختلف نگهداری می شوند.

در ادامه، آمار رزرو روزانه غذا در سلف های مختلف جمع آوری شده و به صورت آمار نهایی به انبار اداره تغذیه تحویل داده می شود،سپس در انبار با توجه به آنالیز گرمی مواد،مقدار مواد اولیه مورد استفاده در هر غذا اندازه گیری و به قسمت آشپزخانه تحویل داده می شود.در آشپزخانه به منظور جلوگیری از انتقال مستقیم آلودگی، محل شست و شو و ضد عفونی مواد از قسمت پخت جدا شده و در قسمت آشپزخانه نیز سرد خانه هایی تعبیه شده تا موادی که لازم است تا زمان قبل از پخت در دمای پایین باشند در آنها نگهداری شوند... عملیات پخت معمولا 24ساعته است و اکثرا آماده سازی غذا ها از روز قبل شروع می شود.

در ادامه وی در رابطه با شایعاتی پیرامون استفاده از مواد غیر مجاز در غذاها گفتند متاسفانه این شایعات بین افراد به وجود آمده ولی واقعیت این است که تمام اصول علمی و عملی تهیه غذا، در حد ممکن رعایت می شود و مواد اولیه همانطور که گفته شد از کانال های مختلفی می گذردند و چنین شایعاتی صحت ندارد...

مسئول اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پاسخ به نحوه ی رزرو غذای ترم جدید و همچنین جدیدالورودها گفت: سیستم ها از حداقل یک هفته قبل از شروع ترم جدید باز هستند و افراد می توانند نسبت به رزرو غذا اقدام کنند.همچنین برای دانشجویان جدیدالورود نیز علی رغم نداشتن آمار از تعداد این دانشجویان پیش بینی های لازم در این خصوص انجام شده است .

وی افزود متاسفانه دانشجویان در روزهای اول به علت مشغله و درگیری زیاد فرصت رسیدگی به امور تغذیه ای را پیدا نمی کنند و درنتیجه با مشکل مواجه می شوند، در حالی که باید برای رعایت نظم و جلوگیری از اتلاف و اسراف مواد غذایی سریعا نسبت به رزرو غذا اقدام کنند.البته ما برای آگاهی دانشجویان جدیدالورود،هر ساله بروشور هایی شامل اطلاعات لازم برای تهیه غذا، نحوه ی شارژ کردن کارت و... در اختیار آنها قرار می دهیم ولی متاسفانه عده کمی آنها را مطالعه می کنند .

وی خاطرنشان کرد:با وجود پراکندگی جغرافیایی خوابگاه ها و مشکلات عدیده ای که وجود دارد،در اغلب موارد غذا سر وقت به دست دانشجویان می رسد،و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

همچنین غذای ناهار دانشجویان به جز در ایام امتحانات، در باقی ایام در سلف مرکزی و خلیج توزیع می گردد.

وی در رابطه با فضاهای فیزیکی برای طبخ و توزیع غذاافزود: تعمیرات و بازسازی های زیادی در نقاط مختلف از جمله سلف مرکزی و خوابگاه کرمانی در حال انجام است و دستگاه های طبخ بسیاری در حال ساخت و بازسازی هستند، که انشاء الله در اختیار پرسنل قرارخواهد گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.