چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵

برگزاری شب شعر آیینی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه 

شب شعر آیینی

سه شنبه شب محفل شعر و ادب آیینی در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، سید احمد نظام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در محفل شعر و ادب عاشورایی ضمن تقدیر و تشکر از نظام پرستاری از پیشنهاد های نظام پرستاری برای برگزاری محفل های شعر آیینی در محافل آتی استقبال کرد و افزود: از هم اکنون برای برگزاری شب شعر های آیینی مشترک با نظام پرستاری اعلام آمادگی میکنیم و از پتانسیل بالای کانون های دانشجویی شعر و ادب استفاده خواهیم کرد.
سید احمد نظام در پایان بیانات خود از کانون های شعر وادب، نظام پرستاری، انجمن شعر، مدیریت فرهنگی و انجمن های علمی اظهار تقدیر وتشکر کرد.
دکتر حسین زنگنه ریاست نظام پرستای تربت حیدریه با استقبال از شب شعر عاشورایی گفت: با عنایت به ظرفیت عظیم نهفته در شهر تربت حیدریه در زمینه شعر و ادب پارسی باید نگاه ویژه ای به این گنجینه های فرهنگی داشت و بیشتر از حضور اساتید شاعر در محافل استفاده کرد.
وی با بیان اینکه از گذشته تا کنون عاشورا جایگاه ویژه ای در شعر های فارسی داشته و بازتاب اندیشه و تفکر اسلامی بوده تصریح کرد: اشعار عاشورایی به سبب گسترش فرهنگ اسلامی در طول تاریخ همواره مورد توجه و ستایش بزرگان بوده است لذا امیدواریم به مدد حضور اساتید و دانشجویان در محافل شعر اینده مدح و حماسه سرایی عاشورا در اشعار پررنگ تر شود.
شایان ذکر است؛ شب شعر آیینی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با شعر خوانی جواد صداقت، دانشجو ترم 4 پرستاری، سهیل فرزانه ترم 2 اتاق عمل، علی شیبانی فرد، علی اکبر عباسی؛ عضو هیات مدیره نظام پرستاری تربت حیدریه، مهران محمدیان دانشجو دانشگاه آزاد سبزوار و نجف زاده، رییس انجمن شعر قطب تربت حیدریه همراه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.