دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از اجرای طرح مدیریت پسماند در خوابگاههای دانشجویی سخن گفت

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از اجرای طرح مدیریت بازیاف زباله در خوابگاههای دانشجویی سخن گفت

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با تولید روزانه ۳۵۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم زباله یکی از مراکز تولید زباله در دانشگاه است . به همین دلیل به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه طرح تفکیک زباله در خوابگاه‌های دانشجویی آغاز شده است.

به گزارش مفدا-جهرم : به نقل از دکتر محسن حجت معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم : طرح مدیریت بازیافت زباله در خوابگاههای دانشجویی این دانشگاه آغاز شد.

وی با اعلام این خبر عنوان داشت : توزیع مخازن تفکیک زباله  در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه از آغاز مهر ماه۹۷ زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه انجام شده است.

دکتر حجت برضرورت همکاری نیروهای خدماتی در اجرای طرح مدیریت بازیافت زباله های خوابگاهی تأکید نمود و اظهار داشت : تفکیک زباله های خوابگاه ها نه تنها جمع‌آوری آن را آسان‌تر می‌کند بلکه هزینه‌های اضافی تفکیک هم صرف امور صنفی و رفاهی دانشجویان می گردد.

وی درادامه گفت: سعی ما بر این است با اجرای این طرح، تفکیک و بازیافت زباله در نسل جوان و دانشجو فرهنگ سازی شده و دانشجویان نحوه تفکیک زباله را آموزش دیده، از نحوه بازیافت و فواید آن مطلع شوند.

وی در پایان از دانشجویان خواست معاونت فرهنگی دانشجویی را در اجرای این طرح مفید حمایت کرده و با تفکیک پسماند اتاق های خود در سطل های مشخص شده همکاری لازم را با نیرو های خدوم و زحمت کش خوابگا ها انجام دهند.

گفتنی است پسماند، زباله تولیدی در خوابگاه‌ها از انواع زباله‌های خشک وترهستند که با اجرای طرح تفکیک زباله به پاکسازی محیط خوابگاه ها کمک خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.