دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۸

غربالگری سلامت عمومی برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام می شود

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی سال جدید تحصیلی با تکمیل فرم های غربالگری و پرسشنامه GHQ ( دارای استاندارد بین المللی) که توسط کارشناسان مرکز مشاروه دانشجویی و مرکز بهداشت و درمان دانشجویی دانشگاه و به هنگام ثبت نام ارائه شد، مورد ارزیابی های سلامتی قرار می گیرند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛" امامی " کارشناس مسئول مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: طی سه روز گذشته پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی که برای ثبت نام به دانشگاه مراجعه کردند، پرسشنامه های مربوطه را نیز دریافت کردند و با تکمیل آنها ، بررسی بر روی سلامتی این دانشجویان انجام خواهد شد.

     وی افزود: این مرحله اول به عنوان " پیشگیری اولیه " است و در سطح دوم، راهنمایی دانشجویان با ارائه اطلاعات و آموزش های لازم به آنان و مشاوره های فردی پیگیری می شود و سطح سوم در موارد خاص انجام می شود و در واقع ، برای افرادی است که مشکلی دارند و خدمات خاص برای این افراد به اشکال گوناگون ارائه خواهد شد.

    کارشناس مسئول مرکز مشاوره دانشجویی به تمامی دانشجویان توصیه کرد: اگر با مساله ای درگیر شدند و یا فکر آنان را مشغول کرد، زودتر  به مرکز مشاوره دانشجویی مراجعه کنند تا با صرف انرژی کمتر مسایل زودتر حل شوند.

    امامی تاکید کرد که مرکز مشاوره دانشجویی در پی توانمندسازی دانشجویان در حل مسائلشان است و این مهارت را به آنان یاد می دهد تا خودشان از پس حل مشکلاتشان بربیایند.

    " معصومه غفاری " کارشناس مسئول مرکز بهداشت و درمان دانشجویی دانشگاه نیز که طی سه روز گذشته در سالن شاملو محل ثبت نام از پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی حضور داشت ، با ارائه پرسشنامه هایی به دانشجویان جدید ، اطلاعات شخصی دانشجویان را برای ارزیابی سلامتی جسمانی آنان دریافت کرد.

     وی گفت : علاوه بر پایش سلامت جسمانی ، با دریافت اطلاعات مربوط به سلامت جسمی و روانی دانشجویان، می توانیم آنان را در طول تحصیل کمک کنیم و امکانات رفاهی  و تحصیلی دانشگاه را مطابق با نیازهای دانشجویان، ارائه بدهیم.

     غفاری افزود: بعنوان مثال ، دانشجویانی که ناراحتی قلبی داشته و یا دارای اختلالاتی مانند کم بینایی باشند ، شرایط اقامتی و تحصیلی آنان را براساس نیازشان، مناسب می کنیم.

    وی علاوه بر دریافت اطلاعات پزشکی و سلامتی دانشجویان جدید، بروشوری آموزشی را از اطلاعات مربوط به بهداشت فردی، بهداشت چشم ، مو، پوست و دست ، به دانشجویان ارائه داد، ضمن آنکه در این بروشورها، توصیه ها و راه های حل مسایل و مشکلاتی که احتمال بروز آنها برای دانشجویان وجود دارد، درج شده است.

نمایندگان تشکل ها، کانون ها و انجمن های علمی دانشجویی، از ورود دانشجویان جدید استقبال کردند.

     علاوه بر برپایی غرفه استقبال از دانشجویان جدید و استقرار کارشناسان در مقابل در ورودی دانشگاه که برای خوش آمدگویی و نگهداری وسایل اضافی پذیرفته شدگان آماده بودند، نمایندگان تشکل ها، کانون ها و انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز طی سه روز گذشته با استقرار در محل ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی، با گل، شکلات، گلدان های آبی، نشان های خاص و نوشته های محبت آمیز، از ورود دانشجویان جدید استقبال کردند.

     " بسیج دانشجویی " دانشگاه با تشکیل کانون " دانشجو سلام ...! " ، ضمن اهدای هدایایی، به چهار زبان فارسی، کردی، ترکی و لری، ورود دانشجویان جدید را خوش آمد گفت.

     کانون دانشجویی " مهدویت " با اهدای گل و شکلات، از ورود دانشجویان استقبال کرده و به معرفی کانون مهدویت و فعالیت های آن پرداخت .

     انجمن " اسلامی دانشجویی " با ارائه فرم هایی به دانشجویان جدید، از آنان استعدادیابی کرده و اطلاعات کلی مربوط به دانشگاه را به دانشجویان ارائه داد.

     انجمن علمی دانشجویی " ارتز و پروتز " ، ضمن معرفی انجمن خود به دانشجویان جدید و اهدای هدیه ، عضوگیری از علاقه مندان نیز انجام داد.

     انجمن علمی دانشجویی " کاردرمانی " ، نیز با ارائه بروشورهایی از فعالیت های این انجمن ، ضمن معرفی انجمن ، از علاقه مندان عضو گیری کرد.

    کانون  " تماشا " ، با معرفی فعالیت های کانون خود، از میان دانشجویان جدید، علاقه مندان به برنامه های هنری مانند تاتر، گرافیک ، فیلم ، نقاشی و طراحی را نام نویسی و عضوگیری کرد.

    برخی از واحدهای مربوط به دانشجویان نیز از فرصت ثبت نام دانشجویان جدید استفاده کرده و فعالیت های دانشجویی را گسترش دادند.

   کمیته " تحقیقات " دانشجویی دانشگاه، بروشورهای مربوط به فعالیت های این کمیته را به دانشجویان جدید ارائه داد و براساس علاقه دانشجویان ، عضوگیری کرد.

     تربیت بدنی دانشگاه، با معرفی برنامه ها و فعالیت های ورزشی دانشجویان دختر و پسر به دانشجویان جدید، از علاقه مندان به رشته های مختلف ورزشی نام نویسی کرد تا با استعدادیابی از میان علاقه مندان ، برای عضویت در تیم های ورزشی دانشجویی دانشگاه ، از آنان استفاده کند.

   کارشناسان ادارات خوابگاه ها، رفاه دانشجویی، تعالی فرهنگی ، تغذیه  و کمیته انضباطی نیز طی سه روز گذشته با استقرار در محل ثبت نام  پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ، ضمن ارائه فرم ها و اطلاعات مربوطه ، دانشجویان جدید را برای انجام امور اداری و چگونگی استفاده از امکانات رفاهی دانشگاه راهنمایی کردند.

    خبرنگار و تصویربرداران " مفدا " بعنوان رسانه ای از سوی معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه ، طی سه روز گذشته ، در محل ثبت نام از پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی مستقر بوده و با تلاشی وصف ناپذیر،  شور و نشاط  حاکم بر فرآیند ثبت نام و ورود دانشجویان جدید به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را به تصویر کشیدند.

   گفتنی است، ثبت نام ۱۸۵ پذیرفته شده مقطع کارشناسی در هفت رشته تحصیلی " گفتاردرمانی، کاردرمانی، ارتز و پروتز، مددکاری اجتماعی، فیزیوتراپی، علوم تربیتی و روانشناسی " که از روز ۲۷ شهریورماه  بصورت الکترونیکی اجرا شده بود، طی سه روز گذشته، بصورت حضوری نیز انجام شد.

تهیه خبر:نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.