شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴

آغاز ساخت دو خوابگاه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

احداث خوابگاه

عملیات اجرایی ساخت دو خوابگاه دانشجویی دخترانه توسط بنیاد ۱۵ خرداد کشور، در قالب "طرح خورشید" در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دانشگاه خلیج ‌فارس این استان آغاز شد.

به گزارش مفدا بوشهر، مشاور اجرایی پروژه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی بنیاد ۱۵ خرداد در این آیین گفت: این دوازدهمین و سیزدهمین خوابگاه دانشجویی دخترانه در قالب طرح خورشید است که بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی با رویکرد ارزش‌های اسلامی در استان بوشهر اجرایی می‌شود.
دکتر محمد اسماعیل اکبری اضافه کرد: بر اساس موافقت رهبر معظم انقلاب و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده کار ساخت ۲۶ خوابگاه دانشجویی دخترانه در قالب طرح خورشید در مناطق محروم کشور در دستور کار بنیاد ۱۵ خرداد قرارگرفته است.
وی اظهار کرد: تاکنون از این مجموع عملیات اجرایی ۱۳ خوابگاه دانشجویی دخترانه در کشور آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود این بنیاد تا دو سال آینده کار ساخت ۱۴ خوابگاه را به پایان برساند.
اکبری تصریح کرد: پس از پایان این برنامه، عملیات اجرایی ۱۲ خوابگاه دیگر نیز در کشور آغاز می‌شود و ظرف دو سال باید مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی بابیان اینکه اگر امکانات و اعتبارات لازم در این زمینه تأمین شود، طرح احداث خوابگاه‌های دانشجویی ادامه می‌یابد گفت: خوابگاه‌های دانشجویی طرح خورشید بر اساس استاندارد بین‌المللی ایرانی اسلامی احداث می‌شود.
اکبری یادآور شد: در طول ۲۵ سال گذشته دولت هیچ پولی برای خوابگاه‌های دانشجویی نداده است و دانشگاه‌ها به‌صورت جدی با مشکل روبه‌رو هستند به همین دلیل بنیاد ۱۵ خرداد کار ساخت خوابگاه‌های دانشجویی را به‌عنوان یک الگو برای خیران در کشور طراحی کرده است.
وی بابیان اینکه با این طرح نیاز خوابگاهی دانشگاه‌ها به‌طور کامل برطرف نمی‌شود گفت: دانشگاه‌ها در این زمینه بسیار مشکل‌دارند و نیازمند کمک خیران هستند.
اکبری، درباره خوابگاه‌های دانشجویی استان بوشهر افزود: در بوشهر دو خوابگاه دانشجویی درمجموع با ظرفیت ۵۰۰ نفر یکی برای دانشگاه خلیج‌فارس و دیگری علوم پزشکی بوشهر احداث می‌شود.
وی یادآور شد: در این خوابگاه‌ها همه اصول و مسایل اسلامی رعایت می‌شود و همانند یک‌خانه برای این دانشجویان طراحی‌شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این مراسم گفت: از ۱۰ خوابگاه موجود دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شش خوابگاه آن استیجاری است و بر همین اساس استفاده از کمک خیرین برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی باهدف تربیت افراد نخبه برای آینده کشور ضروری است.

دکتر علیرضا رئیسی در آیین آغاز عملیات اجرایی خوابگاه دانشجویی دخترانه در بوشهر اظهار داشت: خوابگاه محلی است که دانشجویان در آنجا رشد می‌کنند و محل تبادل افکار، فرهنگ و تمرین مسئولیت‌پذیری و انتقاد کردن است.

وی تصریح کرد: درحالی‌که دانشجویان دانشگاه‌های بزرگ کشور از زیرساخت‌های فرهنگی، رفاهی، ورزشی سالم برخوردار هستند، دانشجویان استان‌های کم برخوردار از این زیرساخت‌ها محروم مانده‌اند و تأمین همه این نیازها از سوی دانشگاه‌هایی که کمترین بضاعت را دارند، توقع می‌شود.
رئیسی بابیان اینکه خوابگاه‌های دانشجویی تنها محلی برای خواب و استراحت نیست افزود: این خوابگاه‌ها باید مجهز به امکانات رفاهی و فرهنگی لازم باشند اما امروز به دلیل نبود بضاعت کافی دانشجویان ما از این امکانات محروم هستند.
در ادامه مراسم معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری بوشهر گفت: بنیاد ۱۵ خرداد مظهر دیدگاه و تفکر امام راحل (ره) برای محرومیت‌زدایی و دفاع از محرومین و منشأ خیر و برکت زیادی بوده است.

سعید زرین فر افزود: خوابگاه سازی توسط بنیاد ۱۵ خرداد قدم بسیار بزرگ و اقدامی علمی، اخلاقی و انقلابی است و این اقدام یک سنت حسنه و فرهنگ‌سازی است که خیرین توجه بیشتری به خوابگاه سازی داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.