سه‌شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۶

رشد چشمگیر رتبه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در نظام رتبه بندی وب سایت دانشگاه های جهان (وبومتریکس)

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

مدیر واحد آمار و فناوری اطلاعات (IT) دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از رشد چشمگیر این دانشگاه در نظام رتبه بندی وب سایت دانشگاه های جهان (وبومتریکس) خبر داد.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ مهندس " فاطمه اسکروچی " مدیر واحد آمار و فناوری اطلاعات (IT) دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: براساس نتایج بدست آمده در جولای ۲۰۱۸ از سایت وبومتریکس، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با کسب رتبه ۲۹۱۵ در بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی دنیا به رشد چشمگیری دست یافته است. همچنین این دانشگاه، در بین تمامی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور رتبه ۶۸  و در بین ۵۱ دانشگاه علوم پزشکی ایران رتبه ۲۰ را کسب کرده است.

    وی توضیح داد: این نظام رتبه بندی، به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در وب از طریق وب سایت های آنها می پردازد و در این ارزیابی، وب سایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی جهان را براساس چهار شاخص مورد بررسی قرار می دهد.

     مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه ضمن تبریک به اعضای محترم هیات علمی، ارتقای رتبه دانشگاه را مدیون تلاش ایشان دانسته و رتبه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در هر شاخص را بطور مجرد به شرح زیر اعلام کرد:

  1. تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل (Presence) با وزن ۵ درصد، (رتبه جهانی۱۵۱۰و رتبه کشوری ۴۰)  
  2. تعداد ارجاع یا لینک های برقرارشده از سایر سایت ها به وب سایت دانشگاه (شاخص Visibility  یا  Impact) با وزن ۵۰ درصد، (رتبه جهانی ۷۲۰۷ و رتبه کشوری ۵۱)
  3. تعداد استنادات نویسندگان پراستناد برتر دانشگاه ها در Google Scholar Citations (شاخص Openness  یا Transparency) با وزن ۱۰ درصد، (رتبه جهانی ۲۶۴۷ و رتبه کشوری ۵۹)
  4. تعداد مقالات دانشگاه ها در میان ده درصد مقالات پراستناد موضوعات مربوطه در سایت Scimago  (شاخص Excellence ) با وزن ۳۵ درصد، (رتبه جهانی ۲۶۲۶ و رتبه کشوری ۸۹ ) را به خود اختصاص داده است.

    لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی) تحت نظارت وزارت بهداشت، نسبت به تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی همچون " روانپزشکی، روانشناسی، پرستاری توانبخشی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی بالینی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، گفتاردرمانی، سالمندشناسی، رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان، سلامت در حوادث و بلایا و ... " اقدام می کند.

    این دانشگاه منحصربفرد، در برخی از رشته ها، بعنوان تنها برگزارکننده، و در برخی دیگر نیز بعنوان اولین برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی در داخل کشور و حتی کشورهای خاورمیانه شناخته شده است.

    وب سایت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به آدرس  www.uswr.ac.ir   برای متخصصان و محققان حوزه های سلامت اجتماعی، سلامت روانی  و توانبخشی، قابل استفاده می باشد.

تهیه خبر : نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.